Tip na vánoční dárky nejen pro histaminiky a pro Kašulku 2019

Posted by

Pokud dnes čekáte velký článek, tak vás asi zklamu, protože dneska pro vás nemám velkou řadu typů. S tím se možná ještě přihlásím, ale jelikož letos vyšly Vánoce tak trochu moc po kopě s dalšími událostmi a není prostě tolik času, zkrátím to:). Jeden tip pro vás letos mám už teď a říkala jsem si, že vlastně bych byla ráda, kdybyste tohoto tipu využili i v případě, že byste mi chtěli za mou práci nějak poděkovat nebo mě podpořit, ale nechce se vám nic platit, posílat přes paypal, vymýšlet jiné možnosti, ale i tak pořád ve vás někde vzadu hlodá, že byste měli nějaký vděk za mou práci vyjádřit.

Do této diskuze jsem se dostala už několikrát s tím, že prý většinou druhá strana neocení takový typ dárku. Čím jsem však starší, přijde mi, že je těžší a těžší kupovat někomu dárek či vymýšlet něco pro sebe, protože co člověk potřebuje, většinou si koupí ihned a nečeká na Vánoce. A nechce, aby se mu doma hromadilo něco zbytečného. Takže nakonec končíme u toho, že si nemusíme dávat nic. Já si tak říkám, že sice je to také možnost, ale je to také možnost upustit nějakou korunu a obdarovat někoho, koho to opravdu potěší a komu to opravdu pomůže.

Nemusíte letos kupovat kozu v Africe. Můžeme zůstat tady poblíž. Nebudu asi první, kdo vám tuto možnost zmíní nebo kdo ji propaguje a doufám, že nebudu ani poslední, koho to nadchne a pokusí se zapojit. Ano, je to pomoc lidem, kteří to potřebují a kterým byste mohli udělat velkou radost. V domově důchodců je spousta seniorů, kteří nemají rodinné příslušníky, jež by se o ně postarali a zajistili jim vše, co potřebují. Na děti v domovech se hodně na Vánoce myslí, ale na seniory si často nevzpomeneme. Spousta z nich se do své situace nedostali vlastním přičiněním a často by jim udělalo radost něco tak běžného, jako je třeba pyžamo, papuče nebo balíček sladkostí.

V České republice máme určitě hned několik projektů, já jsem narazila na ten s názvem Ježíškova vnoučata (ODKAZ ZDE). Funguje to prakticky tak, že jdete na stránky, vyberete, koho byste chtěli obdarovat, dárek pořídíte a můžete zdarma poslat přes DHL nebo klidně donést osobně či třeba poslat jinak. Můžete si přečíst, proč by daný senior tu věc chtěl či potřeboval, samozřejmě můžete najít dárky v různých cenových relacích a vybrat si i dle toho. Ale pozor, opravdu mě trochu rozesmutnilo, jak moc málo by některým seniorům stačilo pod stromeček a k radosti a je mi líto, že bez naší pomoci to nedostanou, i když jsou to často maličkosti. Na Slovensku pak je projekt, který se jmenuje Vianočný zázrak (ODKAZ ZDE), což funguje podobně.

A pokud byste chtěli něco darovat i mě, za mou práci, k Vánocům nebo prostě jen tak, moc by se mi líbilo, kdybyste se letos do některého projektu zapojili. Můžete klidně přispět pod mou přezdívkou Kašulka nebo svým jménem a jen mi poslat třeba krátkou zprávičku, že jste se zapojili a potěšili jste některého z seniorů. Ať už půjdete sami seniory navštívit nebo jen balíček pošlete, klidně i jako anonym, prostě mi dejte vědět. A já budu vědět, že se nejen můj tip vyplatil, ale že si vážíte mé práce a že společně jsme silnější a můžeme pomáhat lidem dále. Mimochodem to není jen o penězích a jsou tam vlastně i zážitky, takže někomu můžete udělat větší radost zajištěním cesty k rodině nebo třeba jinou akcí, kterou máte možnost navštívit.

 

 

One comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.