Je na čase přidat další malou recenzi na to, co jsem vyzkoušela od 100% Pure. Nechci nikoho přesvědčovat, že bez této kosmetiky se neobejde, ale jelikož se nejedná o zrovna nejlevnější záležitost, myslím, že každá taková malá recenze se hodí. Ona každá zkušenost je dobrá. Na druhou stranu, každá kůže je úplně jiná a pak těžko předem soudit, jak nám daný produkt sedne. Ale tak pojďme se na to trochu podívat.
Už na začátku léta se objevily v nabídce 100% Pure nové typy make-upů a protože jsem byla hrozně moc nedočkavá a nechtělo se mi čekat, až přijdou novinky do ČR, využila jsem expresní kurýrní službu (tímto zdravím svou nejdražší ženu za oceán!), super slev na 100% Pure US stránkách a brzy se těšila z nového make-upu s olivovým skvalenem a ovocnými pigmenty, který nese chytlavý název 2nd Skin (tedy druhá kůže). Druhá kůže musí přece sedět jako první kůže, tedy žádný pocit zatížení atd. Bohužel první nanesení nebyl zrovna úspěch, protože mi na čele i bradě zůstaly jakoby žmolky „suché“ odlupující se kůže, přestože si nemyslím, že by moje kůže byla nějak extra suchá. Ejhle, pátrala jsem, zda jsem třeba make-up špatně nerozmíchala, protože se musí před každým použití dobře promíchat a pak je tam takové kapátko, kterým si make-up nanesete na hřbet ruky a pak houbičkou nebo prsty vťukáte do kůže (tedy žádné vtírání, jak by správně mělo být:). Nope, ani druhý pokus nebyl úspěšnější, tak jsem si pěkně tvář odrhla peelingem (ne že bych to občas nedělala) a smíchala nový make-up s pár kapkami tónovacího hydratačního krému a ejhle, výsledek skvělý. Nová nádobka je skleněná a kapátko by mělo zabránit případnému proniknutí bakterií přes stále otevřenou pumpičku, jak je tomu u běžných make-upů (stejně tak se zabrání osychání případných zbytků na ústí pumpičky, protože kdo by to ráno ve spěchu pořád umýval, že). Nejsem si jistá, zda později kapátko dostane až naspod nádoby, ale tak vždy se to dá vylít, z pumpičky zbytek dostat prostě nejde (i když systém 100% Pure je poměrně dobrý a dostanete z lahvičky maximum). Make-up nemá matný efekt a proti případnému lesku budete muset „look“ dokončit trochou pudru.
Neváhala jsem také rozšířit svou zásobu laků na nehty a svou převážně červeno-růžovou sadu doplnit nějakým „exotičtějším“ laděním. Volba padla na Mint a naprostá spokojenost. Ten správný odstín prostě na foťák nejde zachytit, také jsem zjistila, že obrazovky počítačů také zkreslují, tak mi prostě budete muset věřit. V jedné vrstvě je plně krycí a je takový světle modrý s lehkým nádechem do tyrkysova. Ale raději jsem se ostatních neptala, aby mi nezkazili moje iluze, možná je úplně jiný. Samozřejmě není plně přírodní, to by asi nebyl lak na nehty, ale je bez 10 nejvíce škodlivých látek.
A pak jsem dostala super nabídku, že bych mohla ještě něco z novinek ozkoušet. Těžká volba, přetěžká. Nakonec jsem se rozhodla pro čistící pěnu na pleť, protože to používám asi nejčastěji (odličování není můj velký koníček) a tak se snažím už při umývání pokožku nějak potěšit (a zatímco se sprchovými gely, krémy, deodoranty atd jsem ochotna trochu experimentovat, s obličejem a vlasy je to ožehavější téma).
Volba padla na pleťovou čistící pěnu Organic High Potency Reversal, protože co si budeme nalhávat, už nemládnu a ze všech stran mě straší reklamy, jak už jsem tak před pěti lety měla začít používat něco proti vráskám (ano, minule mi kosmetička v salonu, kam chodím na masáž a ne na kosmetiku, nabízela botox, trochu mě vyděsila!). Tentokrát se nejedná přímo o pěnu, ale o skleněný obal (což jistě opět spoustu lidí potěší) s pumpičkou s jemným gelem, ze kterého vytvoříte pěnu až na obličeji. Má být dobrý na rozjasnění pleti, prevenci proti stárnutí a pro zvýšení pevnosti a elasticity pokožky. Obsahuje bílý čaj a protizánětlivou kopretinu, heřmánek a zklidňující měsíček (a jak je vám jasné, to slovíčko protizánětlivý mě tak nějak vždy láká). Je tam také výtažek z lékořice (působí proti degranulaci žírných buněk a má tak protisvědivý a protialergický efekt), resveratrol (stabilizuje žírné buňky, působí protizánětlivě) či šípkový olej (protizánětlivý).
Já jsem osobně přesvědčena o tom, že na stav mé pokožky a především zastavení extrémní svědivosti (a neustálého drápání až do krve) přispěla nejen strava, ale také kosmetika (tedy možnost stabilizace žírných buněk v kůži). Podle slov výrobce je celá tato řada zaměřena proti viditelným známkám stárnutí. Tak jsem tedy zvědavá, ale po prvním týdnu užívání žádné vrásky nezmizely (překvapivě).:) Jinak pěnu ocení ti, kdo nemají rádi silnější vůně (byť ovocné), je poměrně dost neutrální, konzistence je příjemná. No a celkově v té koupelně vypadá tak trochu fancy (vedle ostatních 100% Pure, které jsou obvykle v bílém obalu).
Osobně si myslím, že efekt proti stárnutí jen tak rychle nevyhodnotím, ale pokud mě okolí upozorní, že vypadám o pár let mladší, hned vám dám vědět! Do té doby si budu užívat alespoň příjemného mytí obličeje a věřit, že složky pěny mají blahodárný efekt na mou pleť:).
P.S. Pro ty, co to zajímalo. Řasenka ještě pořád nevyschla, i když jedna trochu žmolkovatí. Na jedné rtěnce jsem urvala nějakým nedopatřením závit, takže se mi místo pouze vrchního víčka otvírá i spodní tuba, na kvalitu a barvu to však nemělo žádný efekt. Kolagenovou bázi používám, když si občas vzpomenu nebo mám pocit, že můj make-up musí být ten den odolnější a dokonalejší (mám tendenci si hodně sahat na obličej, což většina make-upu nevydrží). Dokonce se mi tuhle povedlo, že mi vydržel lak na nehtech celé 3 dny!!! Sice jsem neumývala nádobí, nevařila a bylo to na svátek, ale měla jsem z toho velkou radost:).
Dobry den, dekuji za recenzi, ktera me moc pomaha pri vyberu makeupu od teto znacky. Mohu se zeptat, jaky odstin makeupu mate? Dekuji, krasny den:-)
Já mám White Peach, ale to vám asi uplně nepomůže, odráží se to spíše od odstínu vaší kůže. Doporučuji případně kontaktovat cz prodejce, paní je určitě moc ochotná a poradí:).
Makeup mě láká hodně, mám od 100% tonovací krém a je skvělý, bohužel mám ale odstín, který mi sedí jen v létě, tak ho ted nemůžu používat. Pěna vypadá skvěle, takhle nová řada se vážně povedla. Zkouším krém a zatím jsem nadšená :). Lak mám taky jeden, a je to asi můj nejpoužívanější lak vůbec. Skvělá výdrž a dokonalá barva 🙂
Když jsem objevila 100% Pure kosmetiku, byla jsem nadšená a nakoupila jsem spoustu produktů – splnil se mi sen, najít přírodní kosmetiku, která navíc bude skvěle fungovat. Nicméně po pár měsicích používání se mi výrazně zhoršila endometrioza. Zapátrala jsem víc a zjistila jsem, že ve většině produktů (hlavně bohužel šampony, masky, krémy,…) používají LONICERA JAPONICA (JAPANESE HONEYSUCKLE) EXTRACT, který se v těle chová jako parabeny. Je to strašné, ale je to tak. Vzhledem k tomu, co vím o endokrinních disruptorech a vzhledem k estrogenní dominanci, kterou má dnes většina žen, jsem se musela se 100% pure kosmetikou rozloučit :(( Nechala jsem si jen pár kousků z dekorativní kosmetiky, které tuto složku neobsahují. Podrobnější informace se dají vygooglit, hodně se o tom už napsalo (v angličtině). Opravdu se tato látka v těle chová jako natural paraben – a to je velmi špatné. Zajímal by mě Váš názor na toto téma, pokud se Vám bude chtít přečíst si dostupné informace o Japanese Honeysuckle.
Něco podobného už se tu nebo na fB řešilo, ale nepamatuji, kdy přesně to bylo, ale nakonec jsme nenašli žádné vědecké podklady, které by to přímo o extraktu dokazovaly. Možná máte nové podklady a pokud byste měla odkazy na studie, tak budu ráda (určitě ne články bez citované literatury nebo diskuze), nemám bohužel čas procházet vše, ale pokud pošlete odkazy, ráda kouknu. Ale toto už se opravdu nějak řešilo a určitě se k tomu nějak vyjadřovala i firma. Spousta přírodní kosmetiky využívá třeba sorbany a benzoáty s tím, že jsou foodgrade, přitom je to vždy otázka množství (věřím, že příroda je mimochodem plná dalších endokrinních disruptorů, jen to ještě nikdo neprokázal, protože je to vždy o množství, většina i přírodní kosmetiky a potravin využívá carrageenan, který se ve vysokých dávkách ve výzkumu používá k vyvolání otoku a zánětu, v malých dávkách tento efekt nepozorujeme přímo, ale může to být dost indiciduální).