Recenze: Do Podolky na čerstvé a chutné jídlo

Posted by

Pokud jste přes léto zavítali do Prahy a psali si o doporučení, na mém seznamu doporučených zařízení nechyběla ani restaurace Podolka. I já jsem se k ní dostala na doporučení, jelikož pobočka v Podolí si postupně získala velmi hezké jméno. Když pak otevřeli pobočku také v Karlíně a na jejich menu se vyskytlo několik nejen bezlepkových jídel, ale třeba také vege či paleo, volba byla jasná. Kuchař, který zná slovo paleo, je si jistě vědom toho, že žádné glutamáty a kořenící směsi, které dotahují chuť nekvalitních jídel, do jídla prostě nepatří. A k takovým kuchařům mám obvykle větší důvěru, protože jídlo chtějí dělat poctivě. A to prosím pěkně zjistíte i v Podolce.

IMG_2924

Když si prostudujete jídelníček, jistě si něco dobrého vyberete, ať už jsou vaše alergie jakékoli. A jestli ne, setkáte se pravděpodobně s velmi milou obsluhou, se kterou jednotlivé ingredience můžete probrat a případně požádat v rámci možností o záměnu.

IMG_9287

Pokud jste fanoušci bio masa, kozích sýrů, čerstvé zeleniny a případně batátů jako já, nebudete litovat. Na jídelníčku objevíte chutná vegetariánská jídla (ach jak příjemná změna oproti běžnému českému smažáku!) a dobře se najedí nejen doprovodní masožravci, ale také třeba lepkáči, kteří si na nějakou tu zdravou stravu prostě hrát nechtějí.

IMG_9288

Samozřejmě někdo namítne, že cena není nejnižší, ale buďme k sobě upřímní. Chcete kvalitní suroviny připraveny spokojenými zaměstnanci a na hezkém místě? Budete si muset nějakou tu kačku připlatit. Ale tady aspoň víte, za co platíte:)).

IMG_9290

Pokud se cítíte odvážně, můžete zkusit třeba pečený kozí sýr na pečených batátech a bramborách, které jsou doplněny sójovými škvarky (samozřejmě pokud nemáte alergii) a česnekovým „dipem“.  Jako budete se olizovat až za ušima.

IMG_9294

Pokud se dostatečně odvážní necítíte nebo jste na dietě krátce, můžete začít hráškovým krémem, který je bez alergenů, pokračovat cuketovými nudlemi s houbami (které si dáte bez rajčatové salsy) nebo batátovými aglio olio e peperoncino (bez parmezánu samozřejmě). V nabídce je také maso, některé z bio chovů (takové bio jehněčí by vám nemuselo ublížit).

IMG_9291

A jako tečku si můžete dát raw kokosový dezertík, který je také bez alergenů. Kávu vám připraví i bez kofeinu a hlavně vám nabídnou celou řadu domácích limonád a čajů z čerstvých bylinek. Bezlepkáře bez HIT bude možná zajímat, že mají jako jedna z mála restaurací také bezlepkový lahvový Bernard a můžete tak klidně vyrazit i s přáteli na pivo.

IMG_2933

Lokalita je fajn a prostory moc hezké. Pokud dostanete stoleček v přízemí, můžete koukat z okna. A když bude pěkně, jistě využijete i venkovní posezení. V prostoru jsou umístěny hezké prvky. Obsluha docela ujde, i když bych řekla, že záleží na dni a složení týmu. Každopádně v žádném případě jsme si neměli na co stěžovat.

IMG_2930

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.