Recenze: Herbivore nejen pro býložravce aneb kam na Náplavku pro dobré jídlo

Posted by

Když jsme z posledních trhů na Náplavce odcházeli domů, upoutaly mě na druhé straně silnice bílé lavičky a bílý nápis na modrém podkladu. Už z prvního pohledu mě obchod & bistro zaujaly a já se rozhodla, že se co nejdříve vrátím celé místo prozkoumat. O pár dní později už jsem nakráčela do Herbivore a zůstala velmi mile překvapena. Můj první instinkt mě nezklamal.

kolaz 4

Herbivore, v českém podání herbivor, znamená prakticky býložravec. To samo o sobě naznačuje, že se bude jednat o místo, které je založeno na rostlinné stravě, tedy vhodné pro vegetariány, vegany, ale také běžného člověka, který chce ochutnat něco zdravého a dobrého. Nebo třeba odnést nějakou zdravou potravinu domů. Herbivore je totiž z části obchod, kde nakoupíte nejen potraviny jako v běžné zdravé výživě, ale také ovoce a zeleninu v jejich bio podobě (samozřejmě za patřičnou cenu) či čerstvě pečený bezlepkový pohankový chléb (72 kč). kolaz 2Krom potravin zde seženete také eko kosmetiku a drogerii (včetně dámských hygienických potřeb) či různé raw proteiny a tyčinky (mají Pur Ya! protein). V zadní části obchůdku mají ještě menší místnost, kde můžete nakupovat tzv. bulk food třeba od Lifefood, tedy pokud nemáte chuť kupovat 1 kg ořechů či sušeného ovoce v raw kvalitě, můžete si sem skočit nabrat jen příslušné množství, které potřebujete. A pokud sháníte nějakou zmrzlinu z mandlového či kokosového mléka od So Delicious, Herbivore je rozhodně místo pro vás!

kolaz 3

Herbivore ale neslouží jen jako obchůdek, ale především jako bistro. Jídlo najdete ve formě bufetu, kdy zaplatíte 55 Kč za 100 g. Nabídka se mění, když jsme byli kouknout my, měli třeba krásnou brokolici, bezlepkový falafel, pečenou zeleninu i hummus. Cena se zdá být poněkud větší, zvláště pokud si chcete vzít větší talíř, ale nutno přihlédnout i ke kvalitě výchozích surovin. Pravda, pro Kašulky, které jí zeleninu po kilech, žádná láce:).

kolaz 1

Co však mají luxusní, jsou smoothie, a je to snad první bistro, kde jsem viděla smoothiebowl (acai s granolou). Doufám, že časem rozšíří příchuti a že se tento trend bude šířit i do dalších míst. K tomu samozřejmě můžete přidat třeba nějaký chia puding nebo raw dort (ty už byly podle mne krapet dražší).

kolaz 6

Co bych ale opravdu vyzdvihla, je prostředí. Nejenže je Herbivore přímo v centru u Náplavky, kam se svým smoothie můžete jít projít, hned vedle je také Puro Gelato:). A co víc, vnitřní prostředí je kouzelné. Není moc velké, protože se jedná o bistro, ale ta krásná pohovka, světlý interiér a čerstvé květiny vás přímo nalákají, abyste si přisedli.

IMG_2564

Osobně bych řekla, že si celé bistro někdo moc vymazlil. Vtipné, pravdivé i optimistické cedulky s nápisy, stylové hrníčky, do kterých za 50 kaček dostanete bezedný filtr od Double Shot, květiny, ladění barev a celkově smysl pro detail.

kolaz 5

A ještě musím vyzdvihnout jednu věc. Vlastně možná tu nejdůležitější. Aniž bychom museli žádat a aniž by bylo jasné, že si něco koupíme, velmi milá slečna za „barem“ nám nabídla vodu. V Praze a bez poplatku. A ta milá obsluha zůstala moc milá po celou dobu návštěvy a musím říct, že jsme se s tak příjemnou obsluhou už dlouho nesetkali. Stále usměvavá slečna vždy věděla, kdy se za námi skočit podívat, ochotně doplnila vodu i kávu a ještě nešetřila úsměvem. Smoothie nám sice udělal její kolega, ale i ten nezapomněl přidat úsměv zdarma. Kéž by bylo více takových restaurací i bister, kde se cítíte vítaní a příjemně. To je vlastně ten důvod, proč se někam chcete vracet.

IMG_2569

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.