Raw Fest 2016 aneb nedělní pohodička na Štvanici

Posted by

Tak i letos jsme zavítali na Raw Fest 2016, který se konal opět na Štvanici po dva dny víkendu. Loni se mi povedlo zavítat oba dny (předloni jen jeden), letos jsme zvolili jen jeden den, a to neděli. Jednak je tam celkově méně lidí, zajímavé přednášky, veškeré stánky i zábava, ale celkově mi nedělní prostředí přišlo už loni více uvolněné. Nehledě na možnost na závěr ochutnat pár věcí se slevou, protože co jinak udělat se všemi dobrůtkami po skončení festivalu. Také jsme letos sebou měli malého strávníka a prozkoumali tak, zda je festival také baby-fiendly.

IMG_9497

Takže jsme hezky nabalili piknikovou deku, nakrájenou mrkev a jablíčka (kdyby náhodou byl hlad:) a láhve na vodu, protože letos byla voda na festivalu přístupná zdarma a je lepší mít vlastní eko láhev, než žebrat o kelímky. Abych se přiznala, letos se nekonal žádný velký lov po stáncích, protože na to nebyl prostor, ale také mi přišlo, že byla mnohem menší nabídka zboží. Už loni jsem zaslechla nějaké „drby“ o předraženém poplatku za prezentaci, tak nevím, jestli byl problém tam, nebo jinde. Mě osobně chyběl např. Pur Ya protein, který jsem vyhodnotila jako chuťově nejlepší z těch, co jsem zkoušela, a chtěla jsem si koupit do zásoby. Samozřejmě nechyběli Lifefood se svou širokou možností ochutnávek. Bohužel postupně sleduji, jak jdou ceny raw tyčinek nahoru a přemýšlím, jestli je to nárůstem surovin nebo prostě popularitou výrobků a snahou získat větší výdělek:(.

kolaz 6

Ale jelikož raw není jen o Lifefood, mohli jste navštívit řadu dalších, jako Vitalvibe, Iswari, Mladý kokos, Bohemia Oleje, rawsuperfoods.cz, Feel Good Family, Raw Life a další. Mimochodem pokud nemáte čas připravit si vlastní „ovocnou kůži“, doporučuji Perry Court Farm, které jsou moc moc dobré.

kolaz 5

Krásnou prezentaci měli také Pure Raw, kde mě zaujalo několik superfoods, které neznám a budu muset prozkoumat:).

kolaz 4

Na cestu domů jsem po ochutnávce vzala balení chlebík od Raw Bakers, který je opravdu zajímavý  a skvělý na léto a na cestování, protože vydrží nějaký pátek, nezkazí se vám ani v teple a poslouží tedy k přikousnutí. Pokud tolerujete raw čokolády, určitě při možnosti vyzkoušejte My Raw Joy, mají několik druhů, jsou slazeny cukrem z kokosového nektaru a když je koupíte v akci/slevě, ani vaše srdce a peněženka tak nezapláče. U stánku Raw Deli jste takto mohli ochutnat a koupit „Chips“, tedy chucené krekry nebo dokonce velmi zajímavé kadeřávkové čipsy. Bohužel všechny obsahovaly lahůdkové droždí, takže si člověk musí dávat pozor při HIT a intoleranci lepku.

kolaz 3

Samozřejmě jsme nakonec vyzkoušeli i něco k jídlu. Raw Bakers nabízeli studenou rajčatovou polévku, která byla prý moc dobrá, ale sama jsem ji nechutnala (překvapivě). Zato slunečnicový sendvič od Lifefood byl docela dobrý, stejně jako kokosová roláda. Mnohem mnohem lepší však byl bezmedovník od Lifefood a také jablečný štrůdl od Raw Deli.

KOLAZ 2

Každopádně pak už se mi osypala pusa, tipla bych si, že v něčem byl schován ananas nebo možná jiné citrusy, a ve spojení se sluncem to prostě zanechalo své následky (kterých se zbavuji doteď, ale určitě to za to stálo). Na festivalu byla samozřejmě k zakoupení také různá smoothie a exotické ovoce, které však bylo příšerně předražené. Ale pokoukat jedna radost, poprvé jsem v ČR viděla Snake fruit. A když jsme u smoothie a ovoce, mohli jste si prohlédnout různé mixéry a odšťavňovače, což se samozřejmě hodí, když se rozhodujete pro koupi nového kousku do rodiny.

kolaz 1

Po celou dobu festivalu hrála hudba, což bylo poměrně příjemné a krom jídla jste mohli navštívit i další stánky. K jinému životnímu stylu patří také chůze na boso a musím říct, že já osobně jsem velmi zklamaná z Vivobarefoot. Před rokem jsem koupila balerínky a zjistila, že stejně přes léto nejsou nositelné kvůli tepelné izolaci, takže si užily jen pár měsíců na podzim a jaře s tím, že se začala po stranách odlepovat podrážka a totálně se vydřela vnitřní látka. Výrobce reklamaci neuznal (běžné opotřebení!) a já musím s lítostí říct, že tedy u bot s cenou nad 2 tisíce bych čekala větší výdrž a tedy za mne nedoporučuji. Co se týče přednášek, moc jsme toho nestihli, ale hezká byla od Margit Slimákové o tom, jak zlepšit výživu dětí nejen ve školách, jak je přesvědčit ke zdravější výživě a nutno říct, že aplikace se nevztahuje jen na děti.

kolaz 7

Pro děti bylo připraveno několik aktivit, tedy Lifefood třeba s dětmi maloval masky, dalo se malovat i vodovkami či si zaplatit za dražší aktivity (i když 100 Kč při tvorbě mandal mi přišlo trochu moc). „Horolezecká stěna“, houpací sítě či trampolína sloužila k zabavení mladších účastníků. Prosto Štvanice je poměrně velký, takže se dalo vyblbnout i jinak. Samozřejmě když jste si vzali vybavení, mohli jste také vyzkoušet nějaké cvičení či meditační techniky v praxi. Aneb pokud někdo chce, zabaví se. Výhodu takového festivalu vidím v tom, že seženete spoustu čerstvého, bezlepkového i bezmléčného a bezvaječného jídla, třeba i úžasné frappé z mandlového mléka. Takže my jsme byli nakonec spokojení, přestože mi kvalita a nabídka letos přišly horší než loňské ročníky. Atmosféra však byla příjemná, nikde žádné fronty, poměrně čisté záchody, voda k dispozici, stín pod stromy, příjemná hudba a usměvaví lidé:)). A co vy, byli jste letos?

2 comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.