Festival Evolution 2016 aneb festival pro zdravější životní styl

Posted by

Stejně jako minulý rok se i tento konal festival zaměřený na zdravý životní styl. Spousta z vás tam snad i zavítala, ať už jen obhlídnout situaci, ozkoušet přírodní kosmetiku, možná něco málo ochutnat i na místě nebo třeba na některou z přednášek. Festival se konal po tři dny a opět měl hodně co nabídnout. Na druhou stranu s tím, jak roste zájem o zdravou stravu a zdravější životní styl, roste také návštěvnost a pokud nejste zrovna mačkací typ člověka, doporučuji si předtím dát nějakou zklidňující meditaci, abyste to přežili. Nebo vybrat lepší den, než je zrovna sobota:)).

kolaz 15

Tentokrát vám neřeknu nic z přednášek, protože jsem se na ně nedostala. Fronta na výměnu lístku byla v sobotu více jak 30-minutová a to už člověka trochu omrzí. Pak jsem měla domluvené nějaké líčení, obešla pár stánků a byla tak uťapaná, že čekat dvě hodinu na přednášku, která by mě zajímala, už prostě nešlo. Z různých zdrojů z pár zkušeností jsem slyšela, že přednášky byly spíše úvodní, pro lidi, kteří se s danou tematikou ještě nesetkali a pokud tedy má člověk už něco nastudováno, moc nového se nepřiučil.

kolaz 10

Každopádně program byl bohatý, mohli jste si i zacvičit, případně zabavit děti, vyzkoušet všemožné přístroje nebo si nechat vyvěštit. Každý dle svého gusta. Možná spousta těchto esoterických věcí je pro nás magie, avšak poučena spoustou zážitků, zkušeností a situací mě mrzí, když někdo hned mluví o blbostech, šarlatánství, nesmyslech atd. Pokud něco nechápeme, nevěříme tomu, neznamená to, že bychom to měli kritizovat, zesměšňovat a všechno házet do jednoho pytle. Ano, i mě při některých situacích a přístrojích a povídání pláče mé vědecké ego, ale každý svého štěstí strůjce  – umanutá a stoprocentní víra v lékaře může být stejně (ne)bezpečná jako umanutá víra v alternativní metody. Každopádně na festivalu jste si některé méně podivné i podivnější metody mohli vyzkoušet na svém těle a udělat si obrázek, což je asi rozumnější, než vyhazovat spoustu peněz za návštěvy, které by vám nic nedaly.

kolaz 8

V tomto článku bych vám ráda ukázala jen pár obrázků a v dalším článku bych se zmínila, co jsem pořídila. Možná to někomu poslouží jako motivace nebo průvodce novinkami, možná to někoho naopak odradí od koupi daného výrobku. Každý jsme jiný a někdo hledá zdravější alternativy, někdo zase tolerované mlsání a někoho tyto věci vůbec nezajímají, protože je schopný si zajistit jídelníček bez výmyslů dnešní doby. Tentokrát jsem se dívala i po veganských proteinech, protože čistý rýžový ani konopný už nějak nemůžu překousnout a chtěla jsem vyzkoušet i jinou alternativu k Lifefood.

kolaz 2

Vivobar měli k testování nové příchuti, které ještě nebyly k zakoupení. Zajímavé je, že nové tyčinky by měly být bez ořechů, chuťově nijak výrazné a docela příjemné.

kolaz 6

Raw tyčinky můžete vyzkoušet také od Good Food Store, mají docela zajímavé příchuti jako malinová, pistáciová s chia nebo meruňka s kořenem maca. Ochutnala jsem i chlorofylový nápoj, má docela příjemnou mátovou příchuť.

kolaz 1

Your Super Foods má velmi pěkné obaly, ceny poněkud vyšší, chuťově docela přijatelné, ale spíše vás ohromí složení než chuť samotná:)). Ke svým superfoods mají také recepty, aby se člověk mohl inspirovat a používat také jinak než do rostlinného mléka.

kolaz 7

Miránkovy limonády jsem nechutnala, ale hrozně moc mě baví ty barvy!

kolaz3

Třeba v tomto případě musím přiznat, že byť čokoláda úplně super, 125 Kč bych za tabulku nedala. Naopak třeba dýňové máslo bych si nekoupila ani levněji:)). Bohužel u zahraničních výrobků musí člověk počítat trochu s přirážkou, proto jsem ráda, že máme i svoje české firmy.

kolaz 12

Abyste si nemysleli, že to bylo jen o zpracovaných produktech, tak třeba se dalo zakoupit i ovoce a ořechy bez konzervantů.

kolaz 5

Zající v krabici dovezli na ochutnávku chufa (zemní mandle/šáchor), které se jen tak dopředu namáčí ve vodě a pak se křoupou. Je to vhodná alternativa i pro lidi, kteří jsou alergičtí na ořechy, protože chufa vlastně nejsou ořechy. Mohli jste ochutnat i celou řadu ořechových másel Meridian. Mají také nové ovocné tyčinky, zkoušela jsem tu s aronii a některé z vás asi potěší, že nejsou z datlí a nejsou v nich žádné ořechy (ale jsou fest sladké, takže vám stačí málo).

kolaz 4

Vanilkový prodej se také trochu rozšířil, krom sušené vanilky ať už v podobě lusků nebo prášku jste mohli zakoupit také vanilkovou sůl:)).

kolaz 13

No a byla toho prostě spousta. Zaujala mě možnost koupit veganské proteiny Pur Ya!, Lifefood rozšířil sortiment raw tyčinek, velmi mě zaujaly Quin Bite tyčinky, ale o tom všem až příště. K otestování byly také různé sirupy, ať už k pití nebo třeba bylinkové léčivé.

kolaz 11

Samozřejmě nechyběla ani zásoba kosmetiky od různých firem, od těch známějších až po ty novější a tedy méně známé. Mohli jste tak doplnit zásoby třeba aroma olejíčků.

kolaz 9

No a moje oblíbená 100% Pure měla tentokrát také svůj stánek, takže jste mohli na vlastní oko kouknout, jak který odstín vypadá a případně i vyzkoušet. K ruce byla také kosmetička, která poradila s líčením či přímo nalíčila. Jelikož si vystačím se základní výbavou na líčení, která se zdá, že vydrží věčnost, nějak jsem neměla ani sílu obíhat další neznámé kosmetické firmy. Co bych zmínila, je určitě Nobilis Tilia a Havlíkova přírodní apotéka.

IMG_6844

Takže nezbývalo, než návštěvu ukončit nějak důstojně a trochu si o víkendu zamlsat (když si odmyslím tu ochutnávku všech raw tyčinek a čokolád) a dát si jednu zmrzku od Angelata. Už je to snad rok, co jsme měli poslední, a když jsem viděla, že mají zázvor a kardamom, musela jsme ji zkusit. Druhá volba padla na olivovou s bazalkou. Miluji, když se zmrzliny dělají z antihistaminních a protizánětlivých surovin (které trochu zmírní jakýkoli potenciálně možný negativní dopad cukru a zbylých surovin).

Tak co, byli jste se i vy podívat? Zaujalo vás něco? Určitě budu ráda za další tipy, protože je mi jasné, že jsem vše ani neobešla a mohlo mi něco zázračného uniknout:). Nasadili vám brouka do hlavy, jak slibovali?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.