Recenze: Etnosvět v centru Prahy

Posted by

Ještě před koncem roku jsme navštívili restauraci Etnosvět a samozřejmě jsme sebou brali foťáček, abychom vám přinesli malou recenzi. Multikulturní prostor a restaurace slibují snoubení mezinárodní vegetariánské gastronomie s poznáváním celého světa. Mezi vegetariánskými jídly najdete i pár veganských a abych řekla pravdu, pár vege jídel jsem už ve světě ochutnala a docela jsem se těšila, co nabídnou zde.

IMG_5111

Restaurace má mezi 11-16. denní menu v podobě bufetu, později si můžete vybrat z jídelního lístku. Jelikož mě klasická nabídka příliš nezaujala, rozhodli jsme se vyzkoušet právě bufetové menu. Hned po vstupu do restaurace dostanete elektronickou kartičku a veškeré jídlo je na váhu za jednotnou cenu 39 Kč za 100 g. Usadíte se či odložíte věci, naberete jídlo, necháte načíst na kartu a pak vás u stolu obslouží i co se týče pití. Musím uznat, že pokud hledáte levnou restauraci, toto místo asi nebude to pravé ořechové pro vás.

kolaz 3

Samozřejmě moje první otázka vedla k bezlepkovému jídlu. Čekala bych, že v dnešní době v moderní restauraci, která se zaměřuje na jiný styl stravování, nebude v bufetové nabídce něco podobného chybět. Byla jsem postrčena ke kuchaři, který se chvíli škrábal na hlavě a pak mi ukázal zelí, květák v rajčatové omáčce a kubu. Při mé námitce, že kuba není zrovna bezlepkové jídlo, řekl, že vlastně jo a tím tedy mé možnosti skončily. Naštěstí salátový bar je krásně rozdělen, až na to, že část z nich byla opět z lepkových těstovin. Z polévek byla rajčatová a květáková a tedy podle „rychlosti“ a “ údernosti“ odpovědi ohledně lepku jsem raději květákový krém nezkoušela. Většina jídel, tedy alá čína či karí, byly zahuštěny či obsahovali seitan, takže s lepkem.

kolaz 5

V salátovém baru byla i sladká varianta, ale opravdu mi všude chybělo označení alergenů. Neřekla bych, že je to v dnešní době takový problém, udělat pár lístečků navíc:(. Část salátů totiž byla s těstovinami či obilninami a člověk si pak připadá jak detektiv (nehledě na ty, které byly smíchány s nějakou omáčkou – hop nebo trop).

kolaz 1

K dispozici jsou i zákusky, ale přiznám se, že 39 Kč za 100 g mi přijde docela hodně, co se týče třeba koláčů. Ale vypadaly moc krásně a pokud netrpíte potravinovými intolerancemi, určitě byste si vybrali.

kolaz 2

Takže jsme si naložili naše talíře nějakou tou dobrotou. Drahý vyzkoušel jak tofu na houbách, tak karíčko s rýží. Tomatová polévka prý byla vynikající a obě směsi mu chutnaly. Musím říct, že tentokrát byl mnohem spokojenější než já a neměl k jídlu prakticky žádné výtky, přestože je masožravec. Já jsem vyzkoušela jak dušené zelí s kmínem, tak pečený celer, květák a spoustu zeleniny. Přiznám se, že dle mého gusta by zelenina ještě pár minut snesla a naopak zelenina ze salátového baru byla hodně studená. Spolu s jedním Matuškou a sklenkou vína nás vše přišlo na téměř 600 Kč, což zrovna není cena běžného oběda. Možná tedy, pokud jste menší jedlíci a tolerujete tofu a lepek, pak určitě porce z teplého bufetu by vás uspokojila i za méně peněz. Zelenina se vám očividně trochu prodraží,

kolaz 6

Dalo by se tedy říct, že se jedná o pěkný koncept, zajímavou myšlenku a dobrou lokalitu, což se odráží i v ceně pokrmů. Jídlo neurazilo, ale nijak mě nenadchlo a neodcházela jsem s myšlenkou, že se rozhodně musím vrátit. Možná jen špatný den, menu se mění. Ale určitě dám časem šanci nějakému pokrmu z menu či veganského bistra, které je hned za rohem.

kolaz 4

Etnosvět Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.