Biorezonance na vlastní kůži

Posted by

Přestože o alternativní medicíně a specificky biorezonanci se často vedou diskuze a spory, dostala jsem se i já k testování – doslova a do písmene na vlastní kůži. Tedy ono to bylo testování nedobrovolné, které se v konečné fázi ukázalo jako velmi přínosné. Půjde opravdu o kůži nebo-li o řešení malé památky na dovolenou. Takže já jdu s kůží na trh…teda na blog:)). Účelem není chlubit se rukou, ale spíše poukázat na to, že ne vždy musíme všemu věřit a všemu rozumět.

Když jsem se před několika měsíci vracela z Bali, dovezla jsem si krom kopřivky na stehnech také podivné fleky na ruce. Vlastně jsem si jich sama ani nevšimla. V  den odletu se mi udělal puchýř pod pravým palcem na ruce, který vypadal jako štípanec. Postupně napuchal, zrudl a nakonec v letadle praskl. Do dnes nevím, co to bylo. Jizvičku jsem zalepila a pustila celou věc z hlavy. Ani ne dva dny po příletu si kamarád všiml, že mám na stejné ruce předloktí pěkně velké škaredé fleky. Příčina neznámá. Možná náhoda, možná úplně jiná věc. Tak jsem neváhala a naklusala k lékaři, který jen kroutil hlavou a předepsal kortikosteroidy.

zari2015

Tady by příběh mohl šťastně končit, ale nekončil. Ani po třech dnech, kdy už dle lékaře měl flek ustupovat, se nic nedělo. Zato mi z masti začala napuchat ruka, kůže na celém předloktí bolela při pouhém pohlazení. Po týdnu jsem po konzultaci s dalším lékařem mast vysadila (napětí, bolest i otok ustoupili do dvou dnů po vysazení). Ano, byla jsem opravdu ochotná tak dlouho mast aplikovat, než mě nulový vývoj v léčbě a vedlejší účinky přesvědčily, že to nemá smysl.

5 rijen

Bohužel flek zůstal stejný (celkem se objevily 2 větší fleky, jeden na hraně ruky, druhý na předloktí). Na doporučení dalšího lékaře jsem zkoušela hemagel, zkoušela jsem také teatree a koupila jsem si dokonce kapičky na podporu lymfy, ledvin a tak (bylinky jsou super, o tom nás často přesvědčí i věda).

19.rijen

Fleky po dalších 3 týdnech trošku vybledly a já jsem se smířila  s tím, že budu mít tuto škaredou památku i do budoucna. V tu chvíli se mi připomněla kamarádka, která měla skvělé výsledky s léčbou ekzému přes biorezonanci, a tak jsem se objednala. Ublížit by to nemělo, doktory jsem nezajímala. Domluvily jsme první termín, otestovaly nějaké „patogeny“ a další sady a na základě toho se určila „léčba“. Neměla jsem prakticky co ztratit, přestože to na obrázku vypadá trochu vybledle, vypadalo to spíše jako spálenina, a já si připravovala příběhy o pekařských úrazech. K mému překvapení začaly fleky rychle blednout a mizet, v den druhého termínu biorezonance byly jasně vybledlé, blednutí probíhalo jakoby z vnitřní strany a stahovalo se k okrajům. Samozřejmě vám nebudu tvrdit, že nastal zázrak, fleky byly i přes zjevný posun viditelné.

v den 2.biorezonance

Asi tři dny po druhé biorezonanci se poměrně výrazně ztratil flek na předloktí, flek na hraně vybledl, ale byl patrnější než flek na předloktí (a spíše se odhalila jeho celá mapa, i když velmi světle).

3 dny po 2.biorezonanci

Za další dva týdny po 2. sezení jsem si udělala další obrázky. I z detailu lze vidět, že flek na předloktí se poměrně dobře ztratil, lze vidět slabě při nastavení ruky na světlo ve specifickém úhlu. Flek na hraně je výraznější, lépe ohraničený, zůstává tmavší jádro.

3tydny po 2 biorezonanci

Nakonec jsem se rozhodla v prosinci absolvovat třetí sezení a 10 dní po něm nafotit další fotky. Flek na předloktí lze najít jen při podrobném hledání, u fleku na hraně zůstala malá skvrna, kůže na jejím povrchu je trochu lesklejší, připomíná drobnou spáleninku nebo zahojené místo po odřenině.

2 tydny po 3. biorezonanci

Při biorezonanci jsme cílily tyto dva velké fleky. Sama jsem si koupila čaj a kapičky na pročištění ledvin a posilovala jsem imunitu kurkumou a quercetinem, takže samozřejmě hlavní efekt mohl pocházet i z tohoto působení. Flíček po bodnutí nebo původním puchýři, který jako jediný se mnou z Bali odlétal, jsme vůbec při terapii neřešili a je nejviditelnější z celé ruky. Vypadalo to opravdu jako pouhý štípanec, prudká reakce mě jako histaminika nepřekvapila, na druhou stranu si říkám, co to mohlo být, když zůstal i po několik měsících půlcentimetrový flek.

Samozřejmě i já věřím v léčivý potenciál celého těla a dovedu si představit, že někteří z vás navrhnou, že biorezonance v této léčbě vůbec nehrála roli. A pravděpodobně budete mít pravdu. Co vím já, neublížila mi, fleky jsou pryč a začaly mizet až po zahájení terapie. Neptejte se mě proč a jak, ale prostě to nějak „zabralo“ a pokud placebo neškodí, jsem za něj vždy vděčná:).

25 comments

 1. Zasnu co zde čtu. Vyskytli se mi uplne stejne fleky na ruce jsem mesic po prijezdu z kanaru. Nijak se nelecim ale mam celozivotni problemy s imunitou. Detstvi jsem stravil na antibiotikách.Vubec nevim co je HIT atd. nevim co studovat drive mozna by se jednalo o reseni celozivotnich problemu. Mam dost casto osyoany oblicej cervene fleky ktere se z ničeho nic vyskytuji na hlave a obliceji. Alergie nic neprokazali. Podvedome vim ze mi nedela dobře lepek ani mlecne vyrobky.

 2. Kašulko, ještě jsem se Vás chtěla zeptat, jestli nemáte nějaké zkušenosti s kaparami? Má v nich být strašně moc quercetinu – i v těch naložených. Dneska jsem nadšeně jednu skleničku koupila, ale jsou naložené v octu, a tak si nejsem vůbec jistá, jestli jsou při HIT vhodné?

   1. Díky, také jsem si říkala. A ještě dotaz – můžete pít černý/zelený čaj nebo kávu? Myslím tím, když už se Vám zdravotní stav více či méně stabilizoval. Díky a nezlobte se, že se pořád ptám:)))

    1. S čajem je to různé. Bude hodně záležet na kvalitě, někde dokonce uvádí, že by rozhodně neměl být pytlík (uvolňování látek/lepidel z pytlíku), když už tak, tak kvalitní sypaný čaj, a pak také záleží na druzích. Černý čaj je popisován asi jako nejhorší, u zeleného bude záležet na fermentaci a kvalitě (http://histaminovakasulka.com/2013/01/07/v-hlavni-roli-zeleny-caj-smoothie-no-2-zeleny-nakopavac/), každopádně při zkoušení se doporučuje začít s velmi slabým odvarem (louhovat co nejkratší dobu). To stejné je s kávou, na začátek se doporučuje vynechat a pak volit vysokotlakou přípravu, která zajistí, že biogenní aminy zůstanou v lógru a nevylouhují se do nápoje, volit co nejčerstvěji pražená zrna (čím slabší pražení, tím lepší) a ideálně mletou těsně před přípravou kávy (co je mleté, má větší prostor pro působení bakterií atd). Trochu více o kávě píši tady: http://histaminovakasulka.com/2013/12/21/bezlepkove-stafetky-aneb-jak-se-postavit-ke-kave-pri-hit/. Bohužel nutno brát v potaz, že obsahuje kofein a ten může negativně působit na DAO, ale vzhledem k poměrně vysoké toleranci mezi hiťáky (při správné přípravě) bude záležet, kolik se jej kam dostane. Někdy lidé netolerují kofein a další stimulanty i bez přítomnosti HIT (podobné stimulanty jsou i v čaji), proto je potřeba individuálně zkoušet ve stabilizované fázi.

  1. Já se do ní určitě pouštět nebudu, ale když budete/š chtít poslat kontakt, můžu dát lidem vědět, ať se ozvou. Z mojí zkušenosti je nutno ale spočítat si, jak vychází, nad 22 eur se platí dph (do celního řízení je pak započtena i cena poštovného) plus celní řízení (když opomenu, že někdy to fakt může být problém), v případě překročení 150 eur se platí ještě clo. V případě dopravní služby jiné než pošty se započítává do celkové částky i cena poštovného (v tu chvíli to není poštovné, ale platba za služby třetí firmě). K tomu připočítat čas na rozvoz, případně poštovné po ČR (pokud by nešlo objednávku pro jedno město), jistotu, že každý včas zaplatí atd, tedy počítat s vynaložením času a síly na organizaci.

 3. Mohu se zeptat, v jaké formě a dávkách užíváte kurkumu a quercertin? Pokud užíváte kurkumu přírodní, užíváte ji společně s čerstvě umletým černým pepřem?

  1. Quercetin v dávce 500 mg denně, v případě reakce nebo rizikové situace až 1000 mg za den, rozloženo alespoň do dvou dávek. Když chci prodloužit účinek, rozpouštím do oleje (podle Dr. Fuhrmana). Kurkumu jsem koupila v kapslích pro akutní řešení zánětu/imunity (curcumin phytosome phosphatidylcholine complex, 18-22% curcuminoids, 500 mg v jedné tabletě), teď už pouze přidávám čertvý kořen do jídla, pití (no prostě kamkoliv).

  2. S pepřem jsem opatrná, přece jen žaludek atd, flushing (po čerstvě mletém černém někdy pšikám:(). Toleruje spíše bílý mletý pepř, na vaření používám barevný.

   1. Moc děkuji za obě odpovědi. Pokud jde o kurkumu + pepř, opakovaně jsem narazila na informaci, že se kurkumin vstřebává pouze, když je kurkuma v kombinaci s čerstvě namletým černým pepřem – proto jsem se také ptala. Nevíte o tom něco?

    1. To zřejmě naráželi na studii, kde ukazují, že vstřebatelnost kurkumy je malá. Na druhou stranu, např. kurkuma jako kořen neobsahuje jen kurkumin, ale spoustu dalších potenciálně účinných bioflavonoidů. Stejnou funkci jako piperin (popravdě pepř obsahuje třeba 1% piperinu, kolik pepře by musel člověk nasypat, aby dosáhl relevantní koncentrace piperinu, která potencuje vstřebatelnost kurkumy, to už se nerozebírá) mají také lipidy, já osobně beru omega-3 mastné kyseliny (zmiňuji v jiných článcích, že u těch zůstávám pokud možno trvale, kdy nesuplementuji jiným olejem), při vaření dávám do jídla vždy třeba lžíci oleje nebo tuku. Pravda je, že např. Dr. Fuhrman doporučoval i quercetin užívat se lžičkou oleje, protože se tím snižuje odbourávání, které je jinak v případě kukruminu i quercetinu poměrně rychlé. Věřím, že právě lipidy nebo tuk zpomaluje vylučování a umožňuje větší vstřebatelnost. Na druhou stranu, pokud člověk toleruje pepř v takové míře, tak třeba u červeného pepře bylo ukázáno, že má sám o sobě protizánětlivé účinky.

    2. Ještě bych možná dodala, že právě proto je zřejmě ten suplement, který jsem vám psala, v podobě cholinu a ne čistý prášek kurkumy, který by zřejmě nebyl dostatečně dostupný. Kdyby vás to zajímalo, je to přesně tento produkt: http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Curcumin-Phytosome-500-mg-60-Veggie-Caps/49382, kde popisují, že je to právě dělané proz výšení dostupnosti:))). Pravda je, že třeba když odšťavňuji do šťávy nebo smoothie, přidávám 1/2 lžičky za studena lisovaného oleje (dýňový nebo konopný nejčastěji), nebo v tu danou dobu užívám právě omega-3, které jsou vždy v tuku. Koření s kurkumou, které si spíše míchám sama, většinou používám tak, že na oleji zpěním cibulku a nejdříve přidám koření na minutu a pak až další ingredience, učili mě to tak lidé z východu a až díky vám jsem teď pochopila, proč tomu tak je – nejdříve se smíchá kurkuma a další složky s tukem!

    3. Nechci vás tedy zahltit daty, ale koukala jsem do té studie a při testování piperinu (účinná látka pepře) u lidí tam píšou, že dostupnost stoupla např. v mozku, ale v jiných orgánech ne, což přikládají tomu, že samotný piperin se blbě rozpouští. Navíc piperin funguje zřejmě tak, že zabraňuje glukorinadaci ve střevě a játrech a tedy zamezuje rychlému odbourání, jenže tento mechanismus samozřejmě využívá tělo i pro další metabolické pochody. Ukazují tam výsledky studie, kde kombinovali účinek kurkuminu s quercetinem s pozitivními výsledky (tedy samotný quercetin zřejmě dokáže blokovat enzymy stejně jako piperin, tudíž společné užívání zřejmě má svou roli, aniž bych o tom věděla:)). Já osobně zůstanu raději u lipidových komplexů:)).

     1. Mohu se ještě zeptat na quercetin? Ráda bych si objednala Quercetin Solaray, protože quercetin prodávaný u nás obsahuje i bromelain a s tím mám docela potíž. V diskusi pod jedním Vaším článkem jsem našla, že ho objednáváte přes iherb.com, kde ho ale nemohu najít. Mohla byste mi napsat, odkud ho objednáváte teď? Díky:)))

      1. Naprosto vás chápu, bromelain byl problém i pro mě, zřejmě (ananas je jedno zmála ovoce, které stále netoleruji). Bohužel firma iherb přestala od firmy Solaray dodávat cca po 1 roce, co jsem tento quercetin objevila. Jelikož jej neberu trvale už cca 2. rokem, chvíli mi trvalo to zaznamenat. Stále se ale dá objednat z některých jiných amerických obchodů (http://www.swansonvitamins.com/solaray-quercetin-non-citrus-500-mg-90-caps, http://www.vitacost.com/solaray-quercetin, amazon atd.). Teď už používám většinou levnější, ale obsahuje směs citrusových bioflavonoidů a není tedy vhodný pro alergiky (jedná se o izolované bioflavonoidy, z pohledu histaminu by měl být v pohodě, ale samozřejmě nesmí být člověk přímo alergický – http://www.iherb.com/Natrol-Quercetin-500-mg-50-Capsules/2248). Ten objednávám z iherbu, vychází mi poměrně nejlevněji, barva mi přijde přiměřená předchozím tabletám a účinek stejný (nutno brát ale v potaz, že jsem na protizánětlivé dietě už delší dobu a může to hrát roli, quercetin má působit i profylačně a tedy stabilizovat žírné buňky i z dlouhodobého hlediska:)).

       1. Dobrý den, ještě se vracím k naší předchozí diskusi – objednala jsem si Quercetin Solaray a jsem zvědavá, jak dorazí, ale hlvaně jestli budu muset platit clo nebo ne. Zatím mi až na jednu výjimku, kdy jsem objednávala z Amazonu mangostan, všechno došlo bez cla/DPH. Chtěla bych si objednat i kurkumin, který doporučujete, (z iherb.com) ale nevím, kolik balení se dá bezpečně objedant, aniž by člověk musel platit clo/DPH. Jedno nebo i dvě? A ještě dotaz – jaké máte zkušenosti s mangostanem?
        Předem díky za odpověď:)))

        1. Pravidla jsou pořád stejná, limit je 22 eur, aby člověk nemusel platit dph a clo (pro clo je limit vyšší). Pokud se objednává běžnou poštou, pak se nezapočítává do výše objednávky, pokud se objedná přes dopravní službu, je to už služba a započítává se do ceny. Na iherb lze vlevo nahoře měnit měnu, ve které jsou výrobky zobrazeny, takže má člověk rychlejší přehled. Já jsem dělala většinou tak, že jsem kombinovala něco menšího s něčím větším, abych se dostala pod 22 eur. Balíček může projít i při překročení ceny, záleží na celnících, mě se bohužel jednou povedlo překročit asi o 50 centů a balíček byl následně o pár stovek dražší:(( Prostě záleží i na štěstí. Zkušenosti s mangostanem mám báječné (http://histaminovakasulka.com/2012/11/13/histamine-tres-se-prichazi-ovocna-kralovna/), užívala jsem jej na začátek na střídačku s quercetinem (ten, co mám v článku na obrázku), důležité je, aby se jednalo o výtěžek z těch obalů, ne o samotný plod (ten je sice dobrý, ale nemá v sobě ty účinné látky). Přivedla jsem na něj i The Low Histamine Chef a ta s ním byla ještě spokojenější, já už jsem jej velmi dlouho neměla.

 4. hmm skor to vyzera na infekciu, co suhlasi s pouzitim kurkumy a quercertinu, a preto steroid nezabral lebo bolo potreba posilnena imunita nie znizena, nieco podobne bolo u mna po postipani hmizom v egypte

  1. Děkuji. No říkala jsem si, že kožní specialista by zánět měl poznat? Nejprve tvrdil, že je to fytofotodermatitida, přestože tomu nic neodpovídala, tou rukou jsem se nikde v daných místech v den odletu neotřela. Jinak tyhle fleky nebyly v místě vpichu, ten byl o 15-20 cm výše, ukazovala jsem i puchýř po vpichu a podle lékaře neodpovídalo rozsetí podél ruky, že to nemohlo být ani po krevním řečišti. Quercetin jsem brala už na Bali cca 1 týden před odletem kvůli riskantními jídlu, brala jsem jej i v době příletu a po příletu, dávkování jsem později neměnila, takže si nemyslím,že by pak zázrakem zabral. Kurkumu jsem začala ihned po příletu a také se 4 týdny nic nedělo:(

  2. Dobrý den, před týdnem jsem se vrátila z Egypta a mám stejné fleky. Mohu se zeptat zda jste zjistili o co jde? Děkuji

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.