Říjnový unikátní festival v Praze aneb pokud se zajímáte nejen o zdraví

Posted by

Přestože na konci září proběhne poslední Street Food Festival, jeho tvůrci se vůbec nebudou nudit ani v říjnu. Spojili se totiž s Life Sciences Film Festivalem (LSFF) a připravují pro nás v polovině října unikátní zážitek. Pokud se zajímáte o zdraví, potraviny, životní prostředí, peníze nebo se chcete něco přiučit, určitě si nenechte tuto příležitost ujít. Případně kdyby vás mrzelo, že jste nemohli na Bezlepkový festival do Brna, tak čtěte také dál! Protože každý, komu záleží na sobě, jeho blízkých i světě kolem nás, si festival nenechá ujít.

Česká zemědělská univerzita bude hostit LSFF již pátý rok a každý rok můžete shlédnout sérii zajímavých vědeckých filmů směřující k nejrůznější problematice přírodovědných a zemědělských věd. Letos to bude ale ještě zajímavější!!! Hlavní filmová část se bude letos konat mezi 12.-18. října, přičemž letos bude nově festival rozšířen ve dnech 16.-18. října o festivalovou částí v kampusu mezi vysokými školami v Dejvicích. A rozjede se ve velkém!

Screen Shot 2015-09-02 at 00.19.35

Krom filmů totiž bude k dispozici také Street Food zóna a budou se promítat vítězné filmy. K tomu přidejte přednášky, diskuze a workshopy a máte ucelený festival, kde se můžete nejen najíst a zkouknout nové filmy z aktuální problematiky, ale také hodně naučit. A teď, proč by vás to mělo tedy zajímat. Protože určitě chcete vědět, co jíst, abyste byli zdraví. Určitě chcete vědět, jak předcházet obezitě a metabolickému syndromu. Dozvíte se, zda boom civilizačních nemocí souvisí právě s tím, co jíme. Na festival totiž letos dorazí odborníci Ústavu organické chemie a biochemie AVČR, z České zemědělské univerzity, 1.lékařské fakulty UK nebo z VŠCHT. Lékaři i další odborníci vás provedou problematikou a v panelových diskuzí zodpoví také vaše dotazy.

Speciální na tomto festivalu bude také to, že se část bude týkat celiakie. Nemoci spojené s lepkem jsou teď hodně diskutované a procento nemocných je poměrně velké, přitom majoritní část zůstává bez diagnózy. Na festivalu se dozvíte, kde se můžete nechat správně otestovat a lékaři i laici vám povypráví, jak se s různými formami intolerance lepku naučit žít. A k tomu samozřejmě budete moci zakousnout i bezlepkové jídlo!

Logo lsff-rgb

Navíc budete moci zkouknout nový film Michaela Pollana In Defense of Food a udělat si zase tak trochu víc jasno, proč záleží na tom, co jíme. A jak to s tím jídlem tedy je. Ale tím výčet nekončí, mezi dokumenty najdete také ten o guruovi fermentačních procesů Sandoru Katzovi, dozvíte se, jak vzniká globální menu, zda a jak Země uživí 10 miliard lidí. Vážná témata můžete odlehčit dokumenty o tom, jak se chovají šneci po Rakousku, jak se vedou pivní války po Česku, jak se dělá šunka po maďarsku, slivovice po Moravsku. A dozvíme se i o rozvoji permakultury a zda můžeme potraviny produkovat opravdu férově. A jídlem to nekončí. Dokument Greedy Brain (Chamtivý mozek) otevře diskuzi na téma fungování mozku a kde jsou jeho meze, Decoding Desire otázky ohledně diverzity sexuálního chování, s Martinem Rajnišem se podíváme na neurčitost ve vývoji života a bude se hovořit i o penězích na základě nového dokumentu „Peníze, manuál pro zmateného uživatele“.

Takže s kým se uvidím?:))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.