Projíst se Prahou aneb když je Street Food Jam a Restaurant Day v jeden den

Posted by

Minulou neděli jsme měli možnost se doslova prokousat Prahou. Na spoustě míst se totiž konal Restaurant Day a k tomu přibyl ještě Street Food Jam před Crossem. Vybrat si tedy z více či méně amatérské produkce bylo velmi těžké. Stačilo však nazout pořádné boty a spojit ochutnávání s pořádnou procházkou. Aspoň člověku dobře vytráví:).

Když uvidíte tento znak, znamená to jediné – jídlo připravované s láskou!

Jelikož míst, které jsme navštívili, bylo více, pokusím se minimalizovat text a naopak přidat fotografie. Ono se na ty fotky prostě lépe kouká a člověk si tak může udělat vlastní představu, co dobrého lze na ulici sehnat. A rozhodně je to někdy mnohem lepší než co najdete v restauracích:)).

kolaz 4

Před Cross Clubem se konal opět Street Food Jam a tento rok už budete mít pouze jednu šanci – v neděli 30.8. se uskuteční poslední letní crossovský street food. My jsme minulý týden zavítali velmi brzy, takže některé stánky nebyly ani obsazeny a začínalo se velmi pomaličku. Tentokrát se předvedli Sushi sushi, což byla skvělá novinka. Sushi totiž připravili čerstvě až podle objednávky, jedno po druhém. No a na to balení byla radost prostě koukat, protože takhle mi to nikdy nepůjde. Dala jsem si zeleninové a byla moc spokojená:).

IMG_1290_Fotor_Collage

Můj doprovod (v podobě milovníka hamburgerů) neodolal tentokrát farmářskému burgeru. Byl to totiž burger z masa přímo od chovatele, který si chová vlastní skot na vlastní steaky. A moc pěkné bylo vyslechnout si u tohoto stánku, že takto by to u nich fungovat nemohlo – jen tak si v neděli sedět a baštit a prostě lelkovat. Burger sice nevypadal jako soutěžní, ale prý to byl nejlepší kousek, který můj doprovod za poslední dobu jedl. Jo, hold ta kvalita se vyplatí.

kolaz 3

Nechyběli Food on the move, tentokrát opět s jiným menu. By mě zajímalo, kolik toho ještě mají na seznamu:).

kolaz 6

Nechyběli ani minule zmiňovaní Deli Vietnam Restaurant, Tamarind Tree, Rýže Maria del mar či Frenit, samozřejmě s obměnami ve svých menu.

kolaz 1

Tentokrát dal Cross šanci také pop-up restauracím, takže jste se mohli rozmazlit trochou těch sladkých dobrůtek.

kolaz 7

Anebo si prostě dát kávičku na další cestu:)

Restaurant Day

kolaz 2

Pak už jen stačilo vydat se na cestu. Z Crossu je to v podstatě kousek do Holešovické tržnice, kde tentokrát nabídla své prostory Chefstarter bloggerům a kuchařům, se kterými spolupracuje (Tartaletka, Gâteaux du monde, Food lover, Dudkův špajz, Take the Cake, Kiškiš, Rakletárna, Smooth Cooking). Vtipné bylo, že ve chvíli, kdy jsme dorazili, bylo v nabídce především sladké menu, protože pár kilo bůčku i hovězí bylo vyprodáno. To si někdo hodně přivstal:)).

kolaz 1

Nakonec jsme ochutnali pouze raw čoko dortík s granátovým jablkem (Gâteaux du monde), který byl teda pěkně sytý! No a posilněni jsme se vydali směr Vinohrady.

kolaz 4

Jako první jsme zavítali do Ateliéru kreslení a malování v Balbínově, kde svůj prostor pro pop-up restaurace nabízí pravidelně. Čekali nás Dortíky od Hanky, Japonská domácí cukrárna či káva Los Andes.

kolaz 3

Nás zajímal stánek „Baking. The love of my life.“, kde měli bezlepkový dýňovo-mandlový mufínek a také pivní čokoládový se slaninou. Já jsem samozřejmě zkoušela ten bezlepkový a byl naprosto báječný!!! Víc takových!

kolaz 7

Pak jste se mohli volným krokem vydat třeba do prostor Svět Hub, kde i tentokrát zakotvilo několik kuchařů: Sporty taste se svými zdravými bezlepkovými výtvory, La petite patisserie de Veronique s krásnými cedulkami, či třeba Raw o páté se svými skvělými raw dezerty.

kolaz 5

Jako velmi originální mi přišel nápad Bahn mi makers, kde jste si mohli sami zarolovat svoji rýžovou rolku. Jako bez pardonu to není zas taková sranda, jak to vypadá, a doma mi to dalo pěkně zabrat. Asi to chce nějakou tu zkušenost:).

kolaz 6

Tentokrát jsme se rozhodli vyzkoušet skvělé makronky od Psychologie chuti. Hned 12 variant lákalo už z dálky a samozřejmě všechny bezlepkové! Na první místo bych dala asi se slaným karamelem, ale pak už to bylo nerozhodně. Doporučila bych vám vyzkoušet levandulovou a mango, na posledním místě skončila příchuť jasmínový čaj, ale možná proto, že nejsme milovníci tohoto nápoje. Každopádně chutě podařené. Ještěže to není žádný levný špás, jinak by se tím člověk cpal pořád:)).

kolaz 9

Kdybyste měli pořád trochu hlad, mohli jste pokračovat třeba do Krymské do Strojovny, kde vařil Thajec speciality z provincie Isan, která se nachází na východě Thajska u hranic Laosu a Kambodže. No, zásoby docházely také docela rychle, ale kdybyste si pohnuli, mohli jste si dát třeba Tom Yum Goong:)).

kolaz 8

Takže co si budeme nalhávat, byl to skvělý den. Nakonec jsme toho zase tolik nesnědli, ale rozhodně se krásně prošli a hlavně pokochali uměním ostatních. Ono to totiž není jen tak uvařit ve velkém a postavit se za stolek a prodávat. Ve Svět hub jste krom rolování mohli naučit uvazovat i motýlek od Krispol store, takže to bylo ještě celé takové edukativní. Že by další posun Restaurant Day?

A co vy, užili jste si někde Restaurant Day?

2 comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.