Plněné datle v raw čokoládě

Posted by

Musím, prostě musím! Se s vámi podělit. De-Li-Ka-Tes-Ní.

www.reddit.com
A přesně takto se tvářím, když je sním! http://www.reddit.com

No dobrá, možná vás to tak nenadchne, ale pokud jste alespoň maličko milovníci medjool datlí a arašídového másla, tahle kombinace vás chytne a nepustí. IMG_9966

Doslova.

Dezertík po obědě. Snídaně? Večerní mls? Kdykoli! Je to tak jednoduché, že za několik málo minut váš mozek možná exploduje z kombinace chutí (zvláště pokud se sladkému déle vyhýbáte). A vážně nepotřebujete více jak 4 ingredience (5 – pokud jste milovníci extra sladkého, 6 – pokud chcete přidat kvalitní maca prášek, jež bojuje nejen proti zánětům, ale upravuje hormonální nerovnováhu).IMG_9971

Je mi líto, opravdu to musí být medjool datle. Jsou větší, sladší, krásně měkké. Seženete je buď na internetu nebo třeba v obchůdku u s orientálními surovinami. A arašídové máslo – to je kapitola sama pro sebe. Prosím vás, arašídové máslo se má skládat pouze ze dvou ingrediencí! Arašídy a sůl. Toť vše! Pokud vaše arašídové máslo obsahuje na prvním místě cukr, tuk a podobné blbosti, rovnou mu ukažte cestu do koše a investujte raději do kvality. Investujete totiž do svého zdraví. Nekvalitní tuk a cukr totiž koupíte mnohem levněji než za cenu arašídového másla. Kakao samozřejmě nepražené (a kdo si dá tu práci, že si prášek doma pomele z celých nepražených kakaových bobů, má ode mne jedničku s hvězdičkou!).

PS. Arašídy ani nepražené kakao dle studií histamin neobsahují a není důkaz ani o liberačních účincích. Ale jsou to samozřejmé známé alergeny/pseudoalergeny, řiďte se vlastní tolerancí.

Plněné datle v raw čokoládě

1-2 porce

  • 2 medjool datle
  • 2 lžičky arašídového másla
  • 1 lžička nepraženého kakaa
  • 1 lžička kokosového oleje
  • volitelné: 1/2 -1 lžička datlového sirupu, 1/2 lžičky maca práškuIMG_9949

Medjool datle rozřízneme a vytáhneme pecky. Každou datli naplníme lžičkou arašídového másla. Zbylé ingredience rozpustíme a smícháme dohromady (pokud vám kokosový olej zatuhne, stačí na pár minut skleničku ponořit do teplé vody). Vzniklou čokoládovou polevu nalijeme na datle a můžeme dát do lednice na pár minut ztuhnout. Dobrou chuť.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.