Burger Fest aneb když dobrou myšlenku tak trochu pohřbí špatné plánování

Posted by

Tom’s Burger, BlackDog Cantina, T.G.I. Friday’s, Bohemia Bagel, Bejzment, Burger Bar, Němý Medvěd, Murhphy’s Irish bar, Rock’N Beer Bar, Jáma, Zephyr, El Arriero, Butch’s Burger, Fasty’s, Dish Burger…. Říkají vám ta jména něco? Pokud ne, tak pravděpodobně nepatříte do kategorie „milovník burgerů“, protože jinak by vám již dávno zablikala červená kontrolka. Ano, tyhle všechny restaurace/bary se účastnily druhého ročníku Burger Fest. Ten se letos konal na Náměstí Míru a není divu, že si tedy vysloužil patřičný zájem davu lidí. No, a nakolik jsem pozitivně hodnotila akci Dejvické PivoPění, druhý ročník Burger Festu se zase tak úplně nevydařil.

..připrav se...hrajem!
..připrav se…hrajem!

Neříkám, že by celá akce byla úplně zlá, ale organizačně to vychytané rozhodně nebylo. Myšlenka je samozřejmě velmi zajímavá – přivést chuť Ameriky k lidem v Čechách, ukázat jim, že burger je mnohem více než jen jedovatá placka s kusem neidentifikovatelného masa, co nám prodávají ve fast foodech. Z mé zkušenosti, burger z kvalitního masa může být zdravá lahůdka, zvláště když si jej v duchu bezlepkovosti zabalíte jen do ledového salátu. A tak jsem se rozhodla podívat se, jestli bychom něco dobrého neobjevili na festivalu.

IMG_6710Oct 19, 2013
Express to teda moc nebyl:)
IMG_6711Oct 19, 2013
Kdypak asi naposledy ten gril umyli?

Festival můžu hodnotit za tří časových pohledů, bohužel se nebudu moci vyjádřit k chuti jednotlivých burgerů. A to ani díky tomu, že jsem na festival poslala několik osobních porotců, kteří by mi chutě alespoň zprostředkovali. A jak je to možné? Prostě se ani přes usilovné čekání k žádnému burgeru nedostali. Tedy rozumějte, když po hodině a půl pořád nedostanete vytoužený burger, celou akci vzdáte a odvezete si maximálně zkaženou náladu.

IMG_6704Oct 19, 2013

IMG_6706Oct 19, 2013

V sobotu ráno, krátce po začátku akce, jsem se byla na festival podívat. Naštěstí je lokalita někde mezi posilovnou a prací, takže jsem se tam prostě jen stavila občíhnout, na co se můžeme odpoledne těšit. To už se náměstí docela plnilo, okolo postávaly hloučky lidí a v tuto „brzkou“ hodinu i rodiny s dětmi. Když jsem se prodírala davem, zjišťovala jsem, jaké jsou průměrné částky za burger  – v novinách slibovali mini burgery za 30 kč, aby jich mohli lidé ochutnat co nejvíce. Tak noviny zřejmě lhaly, jelikož cena se pohybovala někde od 70 Kč po 120, alespoň co jsem viděla. Zato jsem ale potkala rodinku, kde si zrovna mamka pochvalovala burger, že bez všech těch chemických hnusů a omáček okolo je to prostě lahůdka. Synátor v ruce držel krásné cupcakes firmy Sweetlife Factory, která zajišťovala sladkou tečku na závěr (pro některé možná jediné jídlo). A tak jsem se těšila na odpoledne. Sice jsem věděla, že na této akci asi moc neochutnám, ale tak jsem se těšila, jak zhodnotím vzhled, přípravu a také obličeje testerů.

Sladká tečka.
Dala bych si jeden slaninový cupcake, jeden hovězí dort a jeden s modrým sýrem prosím.
IMG_6703Oct 19, 2013
To skoro vypadá, že tam peče větrníky.
IMG_6715Oct 19, 2013
V T.G.I. Fridays se neusmíváme, ale makáme!

Jenomže co čert nechtěl, odpoledne začalo pršet. Podle mě to tedy vhodné počasí na festival není. Později už jen poprchalo, a to už nemohlo lidi odradit. Když jsem se tedy blížila k akci, míjely mě hloučky lidí odcházející s pivem v ruce (a moc bujaře nevypadaly). Tak jsem si nejdříve myslela, že už se lidé dobře nadlábli a razí o dům dál. Nakonec se ukázalo, že to pivo bylo jediné, co si spousta lidí na festivalu dala. Fronty byly v tu chvíli tak střední, na pódiu řádila kapela (vážně se mě neptejte co), lidé postávali různě v hloučcích, ale moc žvýkajících jedinců jsem nezaznamenala.  Nevím, zda tato situace přispěla či naopak poškodila pivostánky, kde byly zastoupeny piva Dudák a Moucha (co jsem zahlédla). Jelikož se počasí nehodlalo uklidnit, na focení tedy nebylo vůbec světlo a nemělo ani smysl čekat ve frontě. Můj sobotní „spolupachatel“ navrhl, že ideální by bylo oslovit někoho již ze žvýkajících osob, jestli by nechtěl být náš kamarád. Nakonec jsme se k potupnému činu nesnížili a rozhodli se vyrazit v neděli.

Budete se mnou kamarádit?
Budete se mnou kamarádit?
IMG_6718Oct 19, 2013
Bejzmeňtáci letos bodovali.
IMG_6719Oct 19, 2013
Tom’s burger alias „zmatek“:) A ani Starosta to nezachránil.

Ale ejhle. Stejný nápad mělo nakonec asi většina lidí, a tak neděle odpoledne byla spíše v duchu Festival lidských front aneb Čekání na Godota v praxi. Fronty neskutečné, když už člověk něco ulovil, neměl si s tím kam sednout. Ideální stejně bylo, aby si rovnou zase stoupl do fronty, neboť mu za tu dobu čekání zase vyhládlo. Situaci nepřidával ani fakt, že lidé mezi sebou přebíhali a „předbíhali“ ostatní, když se někdo blížil k cíli, nakonec kupoval takovou várku, že ten další čekal dalších 10 minut. To pominu fakt, že v průběhu občas došlo maso a další komplikace. Nakonec se prý prodalo 3 500 kg hovězího masa = 23 tisíc burgerů, tudíž spokojených odcházelo lidí asi dost. Je pravda, že atmosféra samotná nebyla zlá, jelikož bylo co pít (vypilo se prý více než 70 sudů piva a 10 tisíc nealko nápojů) a tekutý chléb lepší než nic.

IMG_6721Oct 19, 2013
Tomův zmatek č. 2.
IMG_6723Oct 19, 2013
„Báglíci“ to umí i bez díry.

Velmi komplikované bylo prý také hodnocení. My jsme se k hodnocení nedostali (leda bychom hodnotili, jak podle výrazů tváře chutnalo ostatním), ale prý byly uvedeny protichůdné údaje. Každopádně ocenění návštěvníků dopadlo následovně: 1) Bejzment, 2) Zephyr, 3) BlackDog Cantina. Restaurace, které přivezly nejlepší speciál (dle poroty), byly: 1) Bejzment, 2) Tom’s Burger, 3) Fasty’s. Pokud jste spíše na klasické burgery, tak porota vyhodnotila jako nejchutnější: 1) Zephry, 2) BlackDog cantina a 3) Tom’s Burger. Podle připomínek toto hodnocení neodpovídá chutím lidu.

Ale nějaká slečna nás nechala ten burger alespoň vyfotit:)
Ale nějaká slečna nás nechala ten burger alespoň vyfotit:) Tímto moc děkujeme a doufáme, že slintáte spolu s námi.

Možná se sešlo prostě několik špatných faktorů, ale každopádně pro organizátory velká výzva na příští rok. Větší prostor, větší grily, místo na sezení, rozložení stánků a systém vydávání jídla (třeba na lístečky, protože někde člověk viděl, že v tom měli fakt nepořádek) budou otázky k řešení na další rok. A pokud jste Burger fest nestihli, utřete slzu a vyražte si na pořádný burger přímo do oněch restaurací. Mimochodem restaurace v okolí Náměstí Míru z akce těžily asi nejvíce, jelikož lidem časem došla trpělivost a přesunuli se raději tam. Většinu burger barů najdete v Praze (kromě mělnického Němého Mědvěda a berounské BlackDog Cantina). Můžete si dát burger i bez dlouhé fronty. 

Takový nával schody kostela sv. Ludmily už dlouho nezažily...
Takový nával (a množství drobků) schody kostela sv. Ludmily už dlouho nezažily…

One comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.