Na thajském brunch v Občanské plovárně

Posted by

Jak všichni asi tušíte, 99% jídla, které sním, je uvařeno/přichystáno doma. Někdy je to náročné, někdy pěkná pruda, ale tenhle postup se prostě vyplatí (a to nejen všem s potravinovou intolerancí a alergiemi). No a pak je tam to 1%. A to jedno procento se musí někde projevit a jednou za čas se prostě rozhodnu něco vyzkoušet. Člověk je tvor zvídavý a svou zvídavost musí aspoň postupně naplňovat. Všichni víte, jak dopadla poslední návštěva veganské restaurace, ale to přece nemůže člověka jen tak zviklat. A tak jsem se rozhodla pro další experiment, samozřejmě s pečlivou přípravou. Ale o tom až zase v jiném příspěvku, ať nepohřbím tu hlavní myšlenku minirecenze na restauraci s názvem Občanská Plovárna a portál Lime&Tonic.

Komunikace s Lime&Tonic je naprosto rychlá a bezproblémová, odpovídají na vaše dotazy a sami se snaží zjistit, co by vás zajímalo, kam byste chtěli zajít, zajímá je prostě váš názor (na rozdíl od spoustu slevových portálů). Navíc si ve svém profilu přímo nastavíte, na co jste alergičtí, čemu se musíte vyhnout a pár dalších drobností. Jako naprostý luxus považuji fakt, že po zakoupení zážitku se stačí přihlásit do svého profilu a udělat si rezervaci přímo přes Lime&Tonic. Vlastně za vás vyřeší ono zařizování a vám jen přijde email s potvrzením. Navíc portál předá vaše požadavky na jídlo přímo do restaurace! V určený čas se pak dostavíte na místo a je o vás krásně postaráno, nemusíte si nikde tisknout vouchery a podobně. Zní to možná trošku jako reklama, ale je to prostě jen hodnocení spokojeného zákazníka (který se bohužel nechal nachytat a poškodit jinými portály, ráda bych také zdůraznila, že pro L&M nepracuji a jsem jen řádový, spíše velmi občasný uživatel). Pokud si tedy chcete dát koktejly v Hiltonu za zlomek původní ceny, ochutnat luxusní jídlo za výhodných podmínek či třeba zažít nějaký adrenalinový zážitek, neváhejte. Původní investici oceníte hlavně po samotném zážitku.

Občanská plovárna se vzpamatovala po povodních vcelku rychle
Občanská plovárna se vzpamatovala po povodních vcelku rychle

Tak to by bylo malé představení portálu a teď šup do Občanské plovárny. V rámci oslavy jsme se vydali na thajský brunch. V ceně je neomezená konzumace jídla i pití, takže se nemusíte za celý brunch vůbec o nic starat. Brunch pochází ze spojení slov Breakfast and Lunch, tedy něco jako snídaňo-oběd. Brunch je servírován mezi 11. a 15. hodinou, máte tedy dostatek času ochutnat jednotlivé položky v bufetu, po menších či větších dávkách, vše je jen na vás. Na začátek musím říct, že obsluha byla velmi profesionální a milá. Pokud máte potravinové intolerance jako já, projdou s vámi nabídku bufetu s tím, co asi tak můžete a co ne. Já jsem se soustředila hlavně na bezlepkové jídla a vyhýbala se i rajčatům a ananasu. Musím říct, že thajská kuchyně je velmi přátelská k lidem, kteří nemohou mléčné výrobky.

Krásný interiér
Krásný interiér

Jako předkrm nabízeli několik druhů salátů v menších mističkách, takže má host možnost ochutnat více či méně druhů. Na první místo bych dala Mu Nam Tok, tedy salát s marinovanou krkovicí, koriandrem, mátou a limetkovou šťávou (opravdu se ani histaminici nemusí bát, jedná se o kapku), ale je pravda, že jsem neochutnávala salát s krevetami a koriandrem, kde byly i nějaké ty slávky. Za zmínku stojí čerstvý losos, který byl podáván jako součást sushi od 13. hodiny (sashimi) s veškerými představitelnými dochucovadly (dala jsem si štipku jen pro ochutnání, víc jsem neriskovala). Losos byl později podáván i v podobě nigiri. Pokud se nedržíte bezlepkové diety, pak tempura, jarní závitky nebo samosa jako předkrm rozhodně neurazí. Mno a pokud jste příznivci teplých thajských polévek (hlásím předem, že já ne), měli prý výtečnou Tom Yum Kai.

Dehydratace se bát nemusíte
Dehydratace se bát nemusíte

Jelikož se jednalo o thajský bufet, nemohly chybět alespoň jedny rýžové nudle – s bambusovými výhonky a kuřecím masem. V nabídce kari se objevilo jak červené (s ananasem, které jsem nechutnala), tak zelené (s kokosovým mlékem, bambusem a kuřecím masem, které bylo výtečné). Né že by jídla nebyla pikantní tak trochu všechna, ale pro milovníky ostřejších chutí bylo připraveno pálivé soté s čerstvou bazalkou a hovězím masem. Pro odolnější jedince byly v nabídce krevety s brokolicí (dám ruku do ohně, že tam byl bok choy), slávky či třeba pečená vepřová žebra (na thajský způsob). Nechyběla ani kuřecí směs se zeleninou a kvalitní rýže jako příloha. Pro hosty je nachystáno spoustu malých talířků, můžete si tedy opravdu naložit jen dvě tři lžíce a ochutnat, co vám nejvíce vyhovuje.

Pílivé soté s čerstvou thajskou bazalkou
Pílivé soté s čerstvou thajskou bazalkou
Rýžové nudle
Rýžové nudle
Zelené kari
Zelené kari

Nutno říct, že se obsluha celou dobu starala, aby jídla bylo dostatek. Po celou dobu nás zásobovala výborným domácím ledovým čajem a vodou, nabídla také víno a teplé nápoje. A nechyběl ani sladký koutek, kde jsem si však mohla pochutnat jen na čerstvém ovoci. Každopádně jednotlivé košíčky, roláda i malé skleničky s tiramisu vypadali vážně lákavě. Ochutnala jsem také kousek mandlového creme brulee, který i za ten pocit, že by mi mohlo být zle, prostě stál. Ráda bych vás upozornila, že pokud jste milovníci sladkého, doporučuji na stoly s dezertem zaútočit v průběhu, ke konci už jsme většinu lahůdek nechytli.

Kuřecí maso se zeleninou
Kuřecí maso se zeleninou

Velkým překvapením bylo vystoupení samotného kuchaře, který nám představil novinku, a to využití českých surovin v thajské kuchyni. Rozdali nám všem hůlky (do té doby vás nechají jíst příborem). Představil nám pstruha se salátem z mrkve a thajské papayi s lehce pikantní arašídovou omáčkou. Musím uznat, že to bylo vážně moc dobré, zajímavá kombinace surovin a sladkopikantní chuti.

Specialita šéfkuchaře - spojení české a thajské kuchyně
Specialita šéfkuchaře – spojení české a thajské kuchyně

Abych jen nechválila a nevypadalo to, že si vymýšlím. Co bych zlepšila je způsob servírování čaje, který by se k takové restauraci hodil více. Nevím, kdo vymyslel, aby záchodové dveře neměly zevnitř kliku, ale asi to bude něco moderního. Co bych tam však vytkla byly různě se povalující role toaletního papíru, což jistě nebylo zapotřebí. Prostě maličké blbosti, které nemohly ovlivnit skvělost celého brunche!

Co říci závěrem? Přestože jsem byli „na vouchery“, což některé restaurace znevýhodňují, v Občanské plovárně se na nás obsluha stále usmívala, byla aktivní i vstřícná. Jídlo bylo skvělé a co je potřeba říci, i přes menší radarové vrnění, že jsem se předávkovala histaminem, se nedostavila vážná reakce, což je příjemná změna. Z toho bych jasně usuzovala, že jídlo bylo čerstvé, kvalitně zpracované a byla jsem dobře informována o případných alergenech. Také chválím, že ani úderem třetí hodiny se na nás nezačala obsluha mračit a nikdo nás nevyhazoval. Velká pochvala i Lime&Tonic, jelikož zajistil opět skvělý zážitek a tedy skvělou oslavu!

Jediné zklamání - na čaj by se v takovém prostředí hodil více kvalitní čajový servis
Jediné zklamání – na čaj by se v takovém prostředí hodil více kvalitní čajový servis

Občanská Plovárna Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.