Jak vyrobit pacienta aneb s DAO preparáty se roztrhl pytel!

Posted by

Když jsem tak brouzdala na netu, zjistila jsem, že opět přibyly nějaké DAO preparáty. A tak jsem si vzpomněla na knihu doktora Jana Hnízdila „Mým marodům – Jak vyrobit pacienta“, kde se k danému problému vyjadřuje. Tedy abych vás nemátla, ve své knize nemluví o HIT nebo DAO enzymu, ale o tom, jak lékařské školy produkují doktory, kteří se nesnaží člověka uzdravit, ale pouze léčit. Mnoha lidem bude tento výraz připadat stejný, ale není tomu tak. Jeho kniha je plná příběhů, kde za nemocí stojí příběh pacienta, stres, psychické vypětí atd, a lékaři místo ulevení od nemoci doženou pacienta  k ještě horším příznakům (jak různými vyšetřeními, tak léky).

7Jak sám autor píše, podívejme se na v dnešní době rozšířenou léčbu statiny. Stále častěji se setkávám s tím, že lidé mají jen zvýšený cholesterol a dostanou na něj hrst léků. Problém se zvýšeným cholesterolem je zde staletí, avšak za nemoc se začal považovat až příchodem léčiv. Že by tlak farmaceutických společností? Přitom většina lékařů se pacienta nějak opomněla zeptat, jaký mají životní styl, zda sportují, jak se stravují. K jejich spokojenosti stačí dušování pacienta, že žije zdravě. Kdo z vás lékaři přizná, kolik těch piv týdně vypije či že je líný si zajít zacvičit? A místo, aby lékař odeslal pacienta do poradny a promluvil si s ním o zdravém životním stylu a případných možných změnách, předepíše recept a vypíše si další termín návštěvy. Když má dobrou chvíli, poradí pacientovi, aby se vyhýbal živočišným tukům. Pacient je pak zmatený, protože sádlo jako takové přece stejně nepoužívá. Většina lékařů mávne rukou, protože dietou se přece dá cholesterol ovlivnit jen maximálně z 15%  (jak nás ve škole učili).  Ale co tahle vysvětlit pacientovi, jaký je vztah mezi HDL a LDL, jakou roli hraje alkohol, spánek, pravidelná strava? Či že třeba existují zdravé tuky, které tělo potřebuje? Bohužel chyba obvykle není jen na straně lékařů – pacienti si raději nacpou chřtánem hrst tabletek, než si odpustit milovanou nivu a nedělní řízeček s pivečkem. Na sport a spánek není čas, vyzvednutí receptů stojí času méně. A tak chca nechca obě strany nahrávají farmaceutickým společnostem.side effects cartooon

Přečetli jste si někdy vedlejší příznaky? Možná vás to trochu vyděsilo, ale pak jste si na internetu přečetli, že je to vlastně v pořádku. Ano, na internetu se dozvíte, že to se tam musí uvádět, protože se to vyskytlo v určitém procentu v klinických testech. A co když zrovna vy budete reagovat jako ten člověk v klinických testech? Přemýšleli jste někdy o tom, co asi vaše játra říkají, když do nich cpete mix mnohdy proti sobě působících léků? Lékař je člověk, který studuje léta nemoci a jak je rozpoznat, opravdu věříte, že má čas studovat, jestli se dané léky tak trochu nepřebíjí? Neříkám, že některé léky nejsou důležité. Jsou nemoci, které se bez pravidelné léčby neobejdou, avšak lidé by měli přemýšlet, než zhltnou antidepresiva předepsané obvoďákem, revmatologem či dokonce gastroenterologem (a to jen proto, že ani jeden nenalezli příčinu vašich zdravotních potíží). Na vyhodnocení našeho psychického stavu a potřeby léků máme přece jiné odborníky (začínaje u psychologů, přes psychiatry až alternativní lékaře). Není až s podivem, jaké finance jsou věnovány na výzkum léků na obezitu, za kterou si velká škála pacientů může sama, ale na výzkum nemocí a léků na vrozené vady či choroby jako malárie už nám peníze nezbývají? Než si příště vyzvednete krabičku léků, kteru sice VY v lékárně neplatíte (ale ve skutečnosti ji platíte přímo VY), abyste ji za dva roky vyhodili, protože bude po záruce, zamyslete se nad tím….

A tak se také dostáváme k onomu daosinu. O nabídce DAO přípravků jsem se již zmiňovala. Jak sám distributor potvrdil, tak schválení jako léčiva není možné, protože chybí rozsáhlé klinické testy. To samo o sobě už něco napovídá. Výrobce zřejmě nebude mít ani zájem testy provádět, jelikož momentálně zoufalí pacienti vysolí peníze tak jako tak, a lékaři Daosin vesele doporučují, aniž by ověřovali jeho účinnost, protože nic jiného v rukou nemají. Dokonalá souhra. Už mále se mluví o tom, že původní kity na stanovení aktivity DAO byly stáhnuty pro jejich „nespolehlivost“.  V Británii vyvíjený lék, který kromě rostlinného DAO enzymu obsahoval vit. B, hořčík, vit. C, měď, quercetin a další látky, které zajištovaly aktivaci DAO v těle, byl pozastaven. Několikrát měnili složení, a přestože mnohým pacientům velmi pomáhal, výsledky nebyly 100%-ní, ani dostatečně přesvědčivé. DAO nefungoval tak, jak měl.

advanced-hist-awayNašla jsem tedy další přípravek firmy Time4Health zvaný Advanced Hist-away. Popis u léku mi přijde mnohem serióznější než jiné. Výrobce píše, že histaminóza je důsledek akumulace histaminu v těle, ať už z důvodu získané či vrozené poruchy DAO či jiné (zmiňuje i fakt, že léky a alkohol blokující DAO). Popisuje základní příznaky jako bolesti břicha, křeče, bolesti hlavy, průjem, nadýmání, zvracení, zvýšená sekrece žaludeční kyseliny, opuchání nosní sliznice, rýma, kýchání, uslzené oči, vysoký krevní tlak, arytmie, urtikárie, svědění, červenání či bolestivá menstruace. Tolerance a tedy přípustná hladina histaminu v těle je však silně individuální záležitost.

Výrobce zdůrazňuje, že vnitřní histamin potřebujeme a že jeho výrobek je řešení pro přebytek exogenního histaminu v tenkém střevu. DAO není vstřebáván a nemůže působit systémově. Zvážení diagnózy histaminové intolerance by mělo nastat pouze v případě, že jsou reakce spojeny s potravinami a pacienti byli negativně testováni na alergie a vnitřní nemoci. Hist-Away NENÍ účinný na potravinové alergie zprostředkováne přes imunitní systém (ořechy, mořské plody atd) a NEPOMÁHÁ ani při glutenové senzitivitě či celiakii.

Dle výrobce by se měl přípravek užívat v dávce jedna či dvě tablety 15 minut před jídlem bohatým na histamin. Doporučují konzultaci s lékařem, především v těhotenství a kojení. A také upozorňují, že se máte přípravku vyhnout, pokud jste alergičtí na vepřové maso. Oh a mimochodem, složení je opět stejné jako u dalších přípravků, tedy otázka lepší účinnosti je zřejmě odpovězena.product_image

V podstatě stejný text naleznemeu přípravku HistaEnzyme od Chantilly Health, který tedy navíc ještě obsahuje shrnutí několika základních potravin, které jsou nejbohatší na histamin. V prodeji jsem jej ještě neviděla a stránky mají v přestavbě, tak kdoví.  Firma NutriMedical svůj DAO přípravek nazvala AllerGONE (lahvička 60 kapslí 100 dolarů – wtf?). Když k tomu přidáme předchozí seznam (zde), stačí si jen vybrat:)) Před rokem jsme vozili Daosin z Rakouska, za chvíli nás nabídka zavalí. A dokonce jsem už slyšela případ, že lékaři doporučovali Daosin bez diagnózy HIT, prostě jako úlevu při pití vína! Ještě se ptáte, jak se vyrábí pacienti ?!?!?! O histaminové intoleranci už se mluví přes desítku let, ale teprve zavedením masivního testování se vyrojilo spousta výrobců/prodejců…Kéž by takto firmy reagovali na závažnější onemocnění…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.