Luxusní CHEBE sýrové bulky

Posted by

IMG_0830Občas se nechám zlákat v obchodě ke koupi nějakého polotovaru. Teda spíše bych to pojmenovala míchaná směs, která pak potřebuje přidat jen pár maličkostí a chutné pečivo je hotovo. Samozřejmě se nejdříve dobře podívám na složení a tahle krabička vypadala moc lákavě již na první pohled. Autoři sami popisují, že se rozhodli firmu CHEBE založit po svém pobytu v Brazílii a umožnit tak širší společnosti ochutnat výborné jídlo. Některé z výrobků byly sami o sobě gluten-free, a tak je také představují společnosti.

IMG_0848Já jsem zakoupila gluten-free a wheat-free (bezlepkovou, bezpšeničnou) směs na sýrové bulky a vůbec toho nelituji. Dokonce jsou dle mě tak chutné, že vám musím onu směs přímo představit a doporučit. Chebe Original Cheese Bread mix (originální sýrová chlebová směs) je přirozeně bezlepková směs, avšak není vhodná pro alergiky na mléčné bílkoviny, jelikož obsahuje trochu sušeného mléka (navíc pro tu správnou sýrovou chuť se přidává sýr). Skláda se z maniokové mouky, maniokového škrobu, sušeného mléka a mořské soli.

Příprava byla velmi jednoduchá, do sypké směsi se přimíchají 2 lžíce oleje, 2 vejce (dala jsem jedno), hrnek strouhaného sýru (použila jsem čerstvou strouhanou mozzarelu, kterou toleruji) a 1/4 hrnku vody. Vše se vypracuje v pevné těsto, které se pak jednoduše rozdělí na malé kuličky. Za 25 minut jsem měla 16 skvělých menších bulek, které jsou po upečení krásně křupavé a přímo návykové. Na druhý den už tak dobré nebyly, ale i tak jsem je zblajzla. Zkusila jsem také pár zamrazit, po rozmrazení jsem je trochu prohřála na pánvi (s nepřilnavým povrchem na sucho) a bylo moc dobré. Dovedu si představit, že pár minut v troubě by z nich opět udělalo ty křupavé lahůdky.IMG_0831

Firma také nabízí mix na skořicové rolky, focacciu, česnekovo-cibulové chlebové tyčinky či pizzu. Všechny směsi jsou v podstatě o stejném složení, jen obsahují navíc koření či sodu. Jsou tedy přirozeně bezlepkové a Chebe výrobky jsou nejen bez veškerých zrn – tedy i bez kukuřice a rýže, ale také bez sóji, stopy ořechů, brambor, kvasnic či MSG. Jedná se také o GMO-free produkt. Přestože se dají na jejich stránkách objednat on-line, nezasílají mimo USA. Avšak směsi se dají koupit i na Amazonu, takže pokud by je někdo chtěl vyzkoušet (či doporučit do lokálního obchodu), možnost se vždy najde. Za mě rozdhodně palec nahoru, jelikož jsou nejen vhodné, ale výborné!!!! 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.