Street food festival před Crossem aneb pouliční ráj pro vegetariány i bezlepkáře

Posted by

Je tomu jen krátká doba, co jsem vám psala o prvním street food festivalu letošního roku. Samozřejmě další na sebe nenechal dlouho čekat a pro mě jednoznačně mnohem lepší záležitost hned z několika důvodů. Alternativní prostory mám raději než Náplavku, doprovodná hudba (občas krapet moc nahlas), mnohem lepší nabídka jídla (tedy ne pouze moderní frčící záležitosti, ale zajimavá kombinace a lepší nabídka pro dobrovolné i nedobrovolné dietáře), zázemí kamenných záchodů v přilehlém klubu a žádné vstupné (už tak člověk nechá majlant za jídlo). No dobře, asi bych vypíchla hlavně to jídlo:)). Musím říct, že sezónu Streed Food Jam jsme zahájili výborně a organizátorům i kuchařům velké díky.

Navíc se také tento pravidelný food festival před Crossem koná v neděli, takže má člověk možnost ten víkend zakončit nějak stylově. Počasí bylo trochu aprílové od občasného krupobití (spíše krupominibitíčka) po sluneční paprsky lechtající na zádech. Prostor pro stánky se protáhl i kousek dál, než jsme viděli loňský rok, a přibyla nabídka bezmasých i bezlepkových jídel. Kdo by měl zájem o to, co vše se dalo sehnat, nechť kukne na oficiální stránky, já se budu spíše držet toho, co je mi blízké nebo co jsme ochutnali.

V první řadě zmíním bistro Nutric.cz, které je na seznamu doporučovaných restaurací/bister pro vás, kteří si o to při cestě do Prahy píšou. Ať už jste totiž vegani nebo masožravci, tady si přijdete na své. Bistro v duchu paleo totiž zaručuje, že konzervanty a nekvalitní potraviny budete hledat jen těžko (a to i ve vegan verzi jídel, které také nabízí). Stejně tak máte jistotu bezlepkového jídla a čerstvosti. Sice dobu provozu bistra prodloužili, ale i tak se tam prostě nedostanu, takže jsem měla konečně možnost ochutnat. Zvolila jsem cizrnovou „sekanou“ s paleo chlebíkem a domácí hořčicí a byla to dobrota. Oceňuji i ochotu (např. při žádosti o krabičku, aby se zbytek jídla dal hezky odnést sebou) a upozornění, že jídlo nebylo veganské kvůli obsahu vajec v chlebíku. P.S. Rozvoz po Praze mají jen za 49 Kč:).

Musím také jednoznačně zmínit brazilské tapiokové placky, ale ty už ode mne z loňských festivalů znáte. Prostě plácnete tapiokovou mouku na pánev a ona se vám spojí v placku (asi to nepůjde z každé). Je to přirozeně bezlepkové a nazdobíte si to, čím chcete. Já jsem zkoušela tentokrát sladkou, tedy s kokosem a medem, což se ukázalo být jako luxusní varianta.

Nevím, zda zůstat u sladkého nebo slaného, tak ještě vám předhodím jednu pečenou bramboru. Ne jen tak ledajakou, ale sladkou bramboru. Bohužel kolem jedné hodiny už byla vyprodaná původní varianta, ale na zeptání nám ji udělali hezky s bylinkovým tvarohem. Měli i nějaké varianty náplně se slaninou atd, ale to mě tedy moc nelákalo. Jako musím říct, že je to ideální nápad na jednoduchou večeři nebo oběd, sladkou bramboru prostě rozpečete (asi to nebude úplně jako z té pece), mezitím smícháte čerstvý tvaroh s bylinkami, nalijete na upečenou bramboru a můžete se olizovat:).

Samozřejmě spoustu z vás asi i zajímá, jestli bylo k ulovení nějaké to maso. Spousta. Nabídka byla tentokrát opravdu velká od pizzy, hotdogů, sandwichů, burgerů, tacos, karíček až po asijskou kuchyni. U jednoho stánku dělali žebra, která byla prý luxusní (nevím, že jo:)), ale dělali také hranolky z brambor s koriandrovým dipem. Úplně se mi převrátil žaludek, když jsem viděla, jak z nich kape olej, ale nakonec to trochu odkapalo, smíchalo se to s tím koriandrem a dobrý, všichni spokojení. Někde jsem slyšela, že občas je dobré střeva promastit (což je samozřejmě blbost:)). Tím, že se bramborům tak trochu vyhýbám, jsem si tu chuť opravdu užila (a překvapivě jsem to zase tak moc neodnesla).

Pokud jste lepkáči, mohli jste sehnat další vege jídla v podobě chlebových placek s vege náplní, nebo si třeba dát hummus. Karamelové palačinky, pelmeně, boršč, venezuelské kukuřičné placky, jamajské kari, škubánky, prostě čeho si tělo žádá a mlsný jazyk vyškemrá.

Tentokrát se mi ani fronty na pití nezdály tak děsivé, na několik stáncích bylo klasicky pivo nebo limonády. Kafé zajišťovala dvě stanoviště. Výborné bylo jak od One Sip Coffee (s onou skvělou popelnicí)…

…tak od Tu Kafe, kteří přivezli na mlýnku Dos Mundos. Ale krom toho se vyšvihli také s bezlepkovými vegan lívanečky a co více, ano, ano, ano, popcornem s přepuštěným máslem, himalájskou solí a domácím karamelem (tedy nejen bez lepku, ale i bez laktózy). Musím uznat, že to byl rozhodně dezert jak se patří a hned večer jsem doma dělala ghíčko. Kdoví, jestli aspoň kousek nepadne na domácí karamel..nebo popcorn.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.