Evolution festival 2017 aneb letos jen tak zlehka

Posted by

Jak asi mnozí tušíte, i letos jsem se vydala na Evolution Festival a samozřejmě jsem nezapomněla foťák, abych vám mohla přiblížit, co nového třeba pořídit či na čem si nově smlsnout. Musím ale říct, že poučena z předchozích ročníků už jsem neměla tendence vše obíhat a objevovat každé zákoutí, stejně jako cpát se v davu nebo případně běhat po přednáškách. Abych pravdu řekla, letos mě přednášky ani nijak extra nezaujaly a v tomto směru se tedy ode mne moc nedozvíte. Prostě jsem chtěla zkontrolovat, jestli se něco převratného neděje, co by třeba zase trochu zpestřilo ten nás jídelníček. Abych ale řekla pravdu, je dnes snad i dobré si některé výrobky zkontrolovat on-line, protože zjistíte, že je jinde seženete levněji nebo že opravdu na festivalu nenajdete žádnou lepší cenu a není potřeba se s tím tedy tahat.

Nemůžu začít jak jinak než o jídle. Samozřejmě na festivalu byla spousta lidí, což se dalo očekávat, ale v odpoledních hodinách už to nebyla taková hrůza a dalo se to přežít (jen ty fronty na záchod!). Začnu s tím, co mě zaujalo nebo co jsem koupila. Asi mnozí z vás ví, že mám ráda značku Biolinie a po poslední reakci na rýži, kterou jsem kupovala u jiného výrobce, se zase pokorně vracím k jejich výrobkům, které mají testované na lepek. Doteď nevím, zda byla rýže kontaminovaná nebo prostě mi něco nesedlo, ale bylo to dost bolestivé a děsivé. K mé velké radosti mají dvoje nové sušenky, které jsou bezlepkové, ale hlavně jsou konečně ze zajímavých mouk na rozdíl od většiny bezlepkových výrobků na trhu (ach ta česká obliba v deproteinované pšenici). Jsou to Čočkové sušenky s čokoládou ve složení: mouka z červené čočky, neztužený rostlinný tuk, třtinový cukr, kokos, vejce, čokoládové pecky (třtinový cukr, kakaová hmota, kakaové máslo, emulgátor), vanilkové aroma. A pak ještě Čirokové sušenky s oříšky ve složení: čiroková mouka, mouka z červené čočky, neztužený rostlinný tuk, třtinový cukr, vejce, čokoládové pecky, lískové oříšky, kakao, vanilkové aroma. Samozřejmě se chystám upéct sušenky z mouky z červené čočky doma, tyto mi přijdou přece jen poněkud sladké, ale tak na cesty to člověk jednou asi přežije. Prodávali zde také cizrnové a čočkové luštěniny, ale ty zkusím zase až příště. Také mají v sortimentu bezlepkové ovesné vločky, 250 g měli na veletrhu za 29 Kč, což mi nepřijde už tak hrozné, hlavně se jedná o klasické lisované vločky, které se do receptu hodí více než ty jemné s klíčky.

Samozřejmě jsem se stavila u Bombus nabrat nějakou zásobu tyčinek. Ceny šly poslední dobou docela nahoru stejně jako u jiných výrobců. Mají také novinku v podobě Raw Halva a pokud vám nevadí sezam, tak jistě využijete nejen jako pochutinu, ale k doplnění bílkovin. Na festivalu měli jejich obvyklé balíčky 2+1 za 55 Kč, takže pak jedna tyčinka vyjde na necelých 19 Kč, a to už se docela dá. Navíc přesně moje oblíbená kombinace Kokos&Kakao, Maracuja a k tomu Halva.

Iswari stánku se člověk musí zastavit, protože ty obaly jsou tak krásně barevné (no jo, já vím:)). Ti, co mě sledují, už znají tuto firmu z blogu i instagramu. Ale tentokrát jsem odolala všem kaším i naklíčeným ovsům. Sortiment mají mnohem širší, seženete od nich různé superfoods či raw čokolády. Od koupi Spiruliny mě odradilo, že výrobce neuvádí druh použité spiruliny, což je pro mě osobně důležité (a minimálně to v mých očích „snižuje“ kvalitu výrobku). Tentokrát jsem odolala až k samotnému závěru, kdy jsem zjistila, že prodávají také Horchatu od Parvati. Horchata (=orčáta) je nápoj původem z jižního Španělska a je vyrobený z tygřích ořechů (zemní mandle či chufa), což je vlastně hlíza šáchoru jedlého (více zde). V předmíchané kombinaci je to děsně sladký nápoj, ale pokud se rozhodnete využít nejen jako nápoj, ale třeba do ovesné kaše, tak máte i oslazeno:). Nakonec jsem po dlouhém rozhodování mezi matchou a skořicí vzala ten skořicový – Parvati Bio Horchata de Chufa Skořice: BIO mouka z tygřího ořechu, BIO kokosový cukr, BIO lucuma prášek, BIO skořice (5 %). Doporučuji se ale kouknout na další prodejce, protože jsem stejný nápoj viděla na jiných stránkách levněji než u Iswari.

Co mě velmi potěšilo, byly lepší ceny u Tonny Bennet, takže jsem si mohla koupit milované plantain chipsy se slevou (o plantainech zde), také měli hezkou cenu na čokolády Seed&Bean (ooh, drahá levandule) či některé čaje.

Nezapomněla jsem se stavit u Zajíců (více o Zajících v krabici zde), kteří mají v nabídce velké množství Meridian výrobků včetně snad milionu různých ořechových másel či tyčinek (tedy nejen to, v e-shopu najdete spoustu věcí, které byly v předchozích krabičkách, pokud tedy hledáte nějakou inspiraci, tak tam určitě koukněte, na jednom místě najdete celou škálu výrobců a zdravých potravin, což se vyplatí kvůli poštovnému). Když jsem poprvé loni ochutnala raw kokosové plátky (od jiné firmy), byla to pro mě láska na první ochutnání, takže kokosové plátky od Inspiral se slaným karamelem byla prostě jasná volba:)). Ještěže ta cena člověku zabrání, aby toho snědl na kila. Jsou složeny z raw kokosových plátků, kokosového cukru, mořské soli a vanilky, a myslím, že jako opravdová odměna nebo dárek to opravdu neurazí. Tentokrát jsem sáhla také po jedné z tyčinek- kombinace arašídů a bobulí (s přidaným rýžovým proteinem, takže tam najdete spoustu bílkovin i vlákniny) a také dobrota.

Jako obvykle jsem vyzvedla nějaké dobroty u Lifefood (přece jen vše se v obchodech zdražuje a tady se ta „množstevní“ sleva obvykle vyplatí, stejně tak vyprodávali některé výrobky s kratší expirací). Hlavně mají teď nové obaly, které jsou hezky veselé. Nechyběla zastávka v SUM, který má veganské proteiny a občas neodolám jejich kakauku. Nepřestává mě udivovat, s čím novým se neustále setkáváme. Třeba taková instantní kokosová voda (Coconatural).

Přiznám se, že jsem se chystala také kvůli možnosti nechat se nalíčit zdarma u 100% Pure a vyzkoušet tak nové věci, ke kterým se běžně nedostanu. Škoda, že prodejna je zatím jen v Třebíči, takže člověk pak musí objíždět festivaly nebo riskovat (popravdě se mi ale ještě nestalo, že by se mi zvolená barva rtěnky nebo třeba laku na nehty nelíbila). Každopádně je moc příjemné nechat se jednou za čas nalíčit a vědět, že se do rána úplně neosypu, vřele doporučuji. Na festival jsem dorazila poctivě nenalíčená a moje pokožka teď trochu protestuje, tak jsem byla i zvědavá, co mi doporučí. Nakonec jsme vyzkoušeli jako podklad výrobky z řady Organic Cucumber Juice a musím vřele doporučit, opravdu si poradily s vysušenou kůží a neměla jsem pocit, že by mi to nějak vadilo nebo zatěžovalo.

Samozřejmě krom 100% Pure byla na festivalu celá řada prodejců kosmetiky, ale jelikož mi teď tak nijak moc k životu nechybí, tak jsem neztrácela čas. Pokud však bojujete s tolerancí kosmetiky, věřte, že je takových možností, že by v tom byl čert, aby vám něco nesedlo.

Krom jídla, kosmetiky a přednášek opět nechyběla ani ta „ezoterická“ část, takže si na své přišli i milovníci nejrůznější alternativy, kamenů a kdoví čeho, mohli jste si třeba zkusit chodit bosky po skleněných střepech, nebo si koupit knihy, oblečení či různé obrazy (pokud máte rádi hry, veselé obrázky či třeba motivační pohledy, určitě koukněte k paní Ernestové). Nebo třeba zaplatit spoustu peněz za vodu, kterou prý harmonizovaly diamanty. Prostě takový normální festival, že jo:).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.