Jak jsem odjela hledat duševní rovnováhu na Bali – část 1.

Posted by

Z mých předchozích článků již moc dobře víte, jak je duševní pohoda důležitá nejen při léčbě HIT. Možná si sami říkáte, že se mi to pěkně kecá, ale vy nemůžete být v pohodě, protože… Každý má své 3 tečky, které by mohl doplnit, a ani já nejsem výjimkou. Nakonec jsem se musela zastavit a přiznat si, že všechny ty články píši také proto, abych sama sebe povzbudila a motivovala ke zpomalení hektického života. Najednou jsem totiž zjistila, že je léto téměř pryč, já mám za sebou pořádný kus práce a že bych se mohla zastavit a odjet na dovolenou. Jenže pořád bylo něco, co potřebovalo dokončit….

Tak se hezky posaďte a nechte na sebe dýchnout trochu sluníčka a energie! Jak jsem zjistila později na Bali, náhody neexistují a vše je jen sychronizace. Ale to trochu předbíhám. Každý má nějaké sny. Některé jsou větší, některé menší. Některé jsou dosažitelné lehce, jiné zase hůře. Jsou hmotné i nehmotné. Jsou to naše sny a sny se mají plnit. Někdy se neplní ihned, ale člověk musí vyčkat na ten správný okamžik, správnou konstelaci událostí, prostředků i času. S myšlenkou, že musím využít dovolenou k maximální regeneraci, najít sama sebe, vyčistit si hlavu a prostě nabrat nových sil, jsem brouzdala po internetu a zkoušela vyhledávat retreat centra, tedy centra s programy pro regeneraci (a ideálně jógou a kvalitní stravou). Vyskočila na mě nabídka na poznávací/regenerační cestu na Bali od cestovní průvodkyně z M Adventures. A já si mohla splnit jeden malý sen.

„Největším bohatstvím každého člověka jsou nové zkušenosti, nová setkání a nové obzory, které se nám otevírají každý den.“

IMG_1544_3

Do Indonésie jsem se vždy chtěla podívat, jen jsem po vyčerpávajícím roku neměla sil vše si sama plánovat a cestovat s potravinovými intolerancemi po tak neznámé zemi. Ale tahle nabídka mě oslovila. Odjet se zregenerovat do míst, kde na mě bude pražit slunce, vonět oceán a někdo mi celou dovolenou zorganizuje? A já, výjimečně, nebudu muset dělat nic víc, než odpočívat, meditovat, cvičit jógu a léčit nejen své tělo, ale také duši?

IMG_1942

Totiž – ať už chceme nebo ne, každý si neseme spoustu jizev z minulosti. Spoustu malých i větších jizev na duši i těle, které jsme nikdy neměli čas léčit. A ony se samy nevyhojily. Pak je na čase se zastavit, vše si uvědomit, popřemýšlet a zkusit všechny rány zacelit. Ono to třeba nepůjde hned, ale nějak člověk začít musí. Protože jak už jste v mých článcích mohli zjistit, chronický stres, ať už psychický či třeba fyzický z chronické nemoci, nepřispívá našemu zdraví. Můžu klidně změnit jídelníček, ale pokud člověka něco trápí nebo je prostě vyčerpaný, proces uzdravení se může velmi zpomalit nebo také zastavit. A pro mě konečně přišel čas (a možnost), abych se tomuto procesu odpočinku, sebeléčení i načerpání nových sil poddala – na Bali.

IMG_1660

Dlouho jsem přemýšlela, zda vůbec nějak sumírovat myšlenky a sdílet je s vámi, ale nakonec jsem se rozhodla, že možná otevřu oči i těm, kdo si myslí, že se ho toto téma netýká. Je totiž neuvěřitelně osvobozující nechat vše za sebou bez nutnosti něco řešit a vydat se „sám“ do neznámého světa (a tím nemyslím jen exotickou krajinu). A tak jsem vyrazila na poznávací a relaxačně-jógovou cestu na Bali, která splňovala nejen mé požadavky na „yoga retreat“, ale také na možnost poznat domorodou kulturu a jiný svět. Nečekala jsem nic a přitom všechno. Slibovala jsem si příliv energie:)).

IMG_1613

A musím říct, že se vše splnilo. Balíček na míru. V naší cestovní průvodkyni Majce jsme našli úplný poklad, protože je velmi osvobozující mít vedle sebe někoho, kdo mluví místní řečí a je s vámi podstatě celé dny, a přitom je také studnice vědomostí nejen o Bali (je to možná přízemní, ale pocit, že neumřete hlady je docela fajn). K tomu si přidejte zářící a pohodovou lektorku jógy Dášu a další 3 neuvěřitelně inspirativní ženy a zjistíte, že se na takové cestě dozvíte spoustu sám o sobě, o duchovnu, fyzičku, silných životních příbězích. Dostanete návod, jak uchopit své problémy, svůj život a jak jej možná směrovat dále. Aneb jak se říká, bez zdravého ducha nemůže být zdravé tělo. Pokud přemýšlíte, zda vše hodit za hlavu a odjet na retreat, pak nepřemýšlejte…jeďte!

4 comments

  1. Katka krasne si to napisala, obrovska pravda je to, ze si myslime, ze my to nepotrebujeme…velky omyl…kazdy z nas to potrebuje. Moc moc Ti prajem, aby Ti ten pokojne posobiaci pocit z Bali vydrzal co najdlhsie! aneta 😉

  2. Miluju Váš blog, vždy se těším na nové články, které jsou plné užitečných informací, inspirace, krásných fotek a pozitivní energie. Moc děkuji. Držím palce a přeji ať se daří. Káča

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.