Domácí kakaová pleťová maska a kávový peeling

Posted by

Ono to jednou muselo přijít:)). Když se totiž tak trochu začnete zajímat o to, co všechno se vyskytuje ve vašem životě a co může ovlivňovat vaše zdraví, pohnete se i směrem ke své kosmetice. Jak jsem zmiňovala v předchozím článku, je velká otázka, zda je velká část naší kosmetiky malá časovaná bomba či zda je zcela bezpečná.

Pokud se řadíte k lidem, kteří nikdy nezažili alergickou či podobnou reakci na kosmetiku, pak vám gratuluji. Ale dost možná patříte k lidem, kteří červenají, mají napnutou pokožku, pupínky a celkově se občas ve své kůži nějak necítí. Samozřejmě hlavní faktor je, co jíme, jaký máme příjem živin ovlivňujících naši kůži, jak jsou na tom hormony i v jakém stavu je naše střevo. Někomu pomůže změnit jídelníček (ať už něco vynechat či něco přidat), někdo musí přidat doplňky a někomu pomůže až změna kosmetických produktů. Několik odborníků na výživu a zdravý životní styl se shoduje, že bychom na kůži neměli dávat nic, co bychom sami nesnědli. A tak jsem to vyzkoušela.

Bohužel kvalitní suroviny a často složitější příprava přidává přírodní kosmetice také na ceně. A tak je dobré někdy peněžence ušetřit a užít si třeba i pochoutky, které jste museli ze svého jídelníčku vyřadit. Ano, řeč bude o kakau a kávě:)). Dva nejoblíbenější prohřešky nejen histaminiků. Ve skutečnosti má nepražené kakao velmi vysoký obsah antioxidantů a celkově nutričních látek, že se přímo nabízí jeho využití i při přípravě kosmetiky. Kávová zrna zase poslouží k peelingu a k prokrvení pokožky. Pak už stačí přidat kvalitní olej (třeba nějaký za studena lisovaný, který může mít léčivý účinek), trochu medu pro extra výživu a pár kapek vitamínu E nejen pro vaši pleť, ale také „konzervaci“ vašeho produktu.

Recepty jsem okoukala tak nějak na netu, kdy jsem před pár měsíci četla články či viděla videa (před Vánocemi), ale bohužel jsem si neuložila odkaz. Tenkrát jsem si říkala, že smíchat pár ingrediencí zvládnu i bez návodu:). A tak se také stalo. Ta vůně je naprosto skvělá! Jen si hmotu nenamažte moc blízko rtů, ať se v průběhu ošetření nezačnete olizovat:)). Oba produkty vydrží na vícekrát, proto doporučuji uložit v uzavíratelné čisté nádobě a uchovat v lednici (zatím mám ozkoušen měsíc). Jen nezapomínejte, že nádobky na přípravu kosmetiky i uchování musí být kompletně čisté (ideálně vyvařené), abyste si daný produkt nekontaminovali.

kolaz 1

Kakaová pleťová maska

Všechny ingredience až na vodu smícháme a přidáváme po lžičkách horkou vodu, dokud nedosáhneme požadované konzistence. Naneseme na pleť, necháme působit 10-15 minut a smyjeme vlažnou vodou.

kolaz 2

Kávový peeling

  • 2 lžíce čerstvě namleté kávy (na polohrubo na peeling, jemně na pleťovou masku)
  • 2 lžičky medu
  • 1 lžička makového oleje
  • 2 kapky vitamínu E (nebo více makového oleje, který má spoustu vitamínu E)
  • trochu horké vody dle potřeby

Smícháme dohromady a vodu přidáváme pro dosažení požadované konzistence. Naneseme trochu na vlhkou pleť a krouživými jemnými pohyby roztíráme po pokožce pro odstranění mrtvé kůže. Klidně můžeme nechat i dalších 5 minut působit jako pleťovou masku pro využití celého potenciálu. Omyjeme vlažnou vodou. Namísto krému doporučuji vmasírovat na závěr pár kapek arganového nebo právě makového oleje.

One comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.