Local Food Market & Polské dny aneb víkend zahraniční kuchyně v Praze

Posted by

Svět potravin se stále rozšiřuje a nejen Praha žije různými food festivaly. Některé jsou větší, některé menší, jiné povedené a někdy ta organizace ještě krapet pokulhává. Velmi podstatné je, že se do podvědomí lidí dostávají informace o různých možnostech stravování. Často nás překvapí, jak rozmanité jídlo může být a že bychom možná mohli na chvíli odsunout rohlík se salámem a podívat se dál. Třeba alespoň na to jedno odpoledne. Kdoví, co za chutě vás překvapí.

kolaz 1

Když má člověk určitá potravinová omezení, je to někdy na festivalech trochu boj. Pokud jste v počátku své nemoci nebo nemáte prostě silnou vůli, tak je samozřejmě lepší se takovým místům vyhnout (a třeba se jen kouknout na obrázky, co dobrého jste si mohli dát, z fotek vám třebas nebude špatně). A Local Food Market nebyl zrovna moc allergy- nebo vegefriendly, ale to se jistě nedá nikomu vyčítat. Krom jídla se dalo nakoupit na trhu i pár věcí okolo, ale pojďme se tedy bez dlouheho povídání podívat, co jste si mohli vzít do zobáčku.

kolaz 3

Jak už jsem zmiňovala v reportu z RawFest 2015, 4freshcatering bude otevírat vlastní kavárnu Zoe Brew Bar. Na trhu sice své bezlepkové veganské sendviče neměli, ale v kavárně je určitě mít budou, stejně jako chtějí časem péct a prodávat i menší bochníky domácího bezlepkového chlebíku. Krom toho jste opět mohli ochutnat raw zmrzlinu. V Panos se na vás smáli krásné koblížky, ale dělají také různé sendviče a mufiny. DI Showroom Sardegna představila sardinské pochoutky.

kolaz 4

Olive Point sice běžně nabízí hlavně středomořskou kuchyni, ale na festivalu jste si mohli dát pořádný burger nebo kalamáry. Každopádně ta velikost burger nešla nevyfotit, stejně jako prý nešla pořádně ani dojíst:)).

kolaz 6

Řecký obchod představil lehčí dobrůtky a mohli jste si dát třeba grilované chobotničky. A pro milovníky jihoamerické kuchyně zde bylo pár kousků z grilu (nebyli si jisti, jestli tam někde není lepek:().

kolaz 7

Nechybělo El Arriero s pořádným grilem, Dirty Dog Street Food truck s pořádnými hot dogy, Bad Jeff’s barbeque s žebírky a kukuřičným chlebem či Las Adelitas s mexickými tostados (otevřené tacos). La Belle Poutine nabídli v kanadském stylu hranolky se sýrem a hnědou omáčkou (ta byla ale s lepkem, takže jste si mohli dát třeba jen hranolky se sýrem:)). A D-Food Queen připravila tradiční holandské Poffertjes a Stroopwafels (a určitě akce nebyla jejich poslední a budeme je vídat častěji, až je někdo ochutnáte, dejte vědět:))).

kolaz2

Blogerka Kuře v podvazkách přinesla také něco ze své kuchyně a vedle (tedy pokud nepočítám mezistánek vína) jste se mohli dorazit u Dortíkovo (aneb když si chcete dát poctivý dort a pokecat si přímo s tvůrci těchto lahůdek, nebo nějaký ten bochánek se sýrem). No řekněte, není krása se na to koukat (i když člověk neochutná, duši mu to jistě pohladí)?

kolaz 8

Akci doprovázel DJ a samozřejmě nechybělo ani tekuté občerstvení. Kávičku pro vás navařili u Coffee with Love (tentokrát s jinými směsmi z pražírny Coffee Source) anebo třeba v Dos mundos pražírně (přichystali si skvělou filtrovanou kávu a V60 drip, a to i ve své ledové podobě). Prague Beer Museum dali na čep nejen nějaké to pivko, ale také cider, a ukázali se i Two Tales Brewing. Byla zde také spousta stánků s víny a Opilý jablko se ciderem:). A samozřejmě nějaké zajímavé limonády (Proviant Limonády). Kdyby vám to nestačilo, mohli jste si domů odnést také nějaké britské či americké cukrovinky z The Candy Store. No a v té fajnové atmosféře pobíhali děti s pomalovanými obličeji a herci z Divadla D21 (ty jste prostě poznali na první pohled). Vyzkoušet nebo jen pokochat jste se mohli také vystoupením s Hula Hoopy.

kolaz_polske dny

A pokud by vás tahle cizokrajnost naplnila, mohli jste se z Náměstí Míru přesunout na Jiřího z Poděbrad, kde byl stejný den festival Polské dny, aneb jídlo, výrobky a kultura, jak je neznáme. K naší smůle asi 5 minut po příjezdu přišel slejvák a než se déšť trochu uklidnil, většina stánků byla sbalena a naložena do aut. Škoda, že prodejci chvíli nevydrželi, protože určitě by bylo ještě co objevovat. Krom hotového jídla nabízeli také domácí produkty, měli zde prý levnější oříškové bezlepkové mouky a různé zavařeniny. K tomu hrála hudba a lidé se krčili pod stánky. Tak třeba příště, protože jsme se na krówki fakt těšili:))).

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.