Přečtěte si o Histaminové Intoleranci

Posted by

Tadááááá. Slavnostně vyhlašuji, že se mi konečně povedlo dát dohromady informace o histaminové intoleranci. Pokud vás tedy zajímá něco více o mé nemoci, nebo pokud si jen chcete rozšířit své obzory, v horním menu (nad slovem Kašulčin Švihýc) se můžete postupně proklikat celým příběhem o histaminu, histaminové intoleranci, příznacích a také můj příběh diagnózy HIT.

Třeba někomu z vás i pomůžu pochopit, že někteří lidé jsou nemocní a své jídlo si nevybírají. Né že by nechtěli, ale nemohou, ba přímo nesmí, jíst některá jídla a tolerance a pochopení okolí je jen snem každého chronicky nemocného. Pokud máte podobné příznaky, neváhejte se domáhat vyšetření u lékaře (ale pozor, nemůžeme na HIT svádět všechno). Třeba se někteří z vás rozhodnou vyzkoušet nízkohistaminovou dietu, ať už ze zdravotních důvodů či ze zvědavosti. Časem bych ráda doplnila informace o glutenové senzitivitě a intoleranci pšenice, která jde u mě ruku v ruce s histaminovou intolerancí.

Budu moc ráda, když se každý týden o HIT dozví aspoň jeden člověk na světě. Nebudeme si lhát, histaminová dieta je finančně náročná záležitost, ale není státem uznaná pro jakékoli možnosti finanční podpory (narozdíl od celiaků). Přitom se nemusíme vyhýbat pouze glutenu, ale histaminu, který je téměř ve všech potravinách. Potravinový doplněk Daosin není státem hrazen a měsíční dávka přijde minimálně na 1000 Kč. Velkou část peněz vynaložíme také za vitamíny a antihistaminika. A já stále věřím, že jednou přijde den, kdy se nad námi stát a zdravotní pojišťovny slitují. Jen jim o tom musíme říct!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.