Amerika (nejen) na talíři

Posted by

No jo, co bych od vás mohla čekat. Koho by zajímalo, co se tady Kašulce děje. Všechny zajímá jen jedno… JÍDLO!!!!

Dostala jsem několik zpětných reakcí (jen do mne), že byste rádi viděli podivné věci, které tady běžně jí, a tak vám je přináším na talíři. Teda bez talíře. Moc se omlouvám, ale do rychlého občerstvení jsem se ještě nedostala (byla by to ale pěkná nechuťárna sednout na kolo a jet 20 minut pro burger do mekáče!).

Co jsem objevila v Trader Joe´s a nemohla jsem tam nechat? No, ono to totiž vyjde mnohem levněji než kupovat čerstvé mango, mangový sorbet a šetřit se hold občas musí. MANGOVÉ MÁSLO. Je poněkud zvláštní, čekala jsem něco trochu jiného, chuť je lehce natrpklá, ale mangová. Na placky s arašídovým máslem lahůdka. Těším se, až z toho budu péct nějaký super zdravý koláč.

Jelikož jsem začala poněkud více vařit, byla potřeba koupit si nějaké koření a také olej, který je vhodný pro histaminiky. Naštěstí řepkový olej by vhodný být měl a prodávají jej tady v extra kvalitě. Ale do jeho použití ve velkém bych nešla, názor si podle studií a článků můžete udělat sami (ideální je používat málo izolovaných olejů a když už, tak raději střídat). Vedle je přírodní agávový sirup, který používám běžně jako sladidlo. Na vaření, do čaje, na palačinky. Je mnohem zdravější než bílý cukr a skvěle se rozpouští. Také nemá tak výraznou chuť jako med. No a samozřejmě bylo potřeba pořídit také nějaké koření, i když základní mohu používat. Sáhla jsem po dvou netradičních směsích, zelenou používám na saláty, je poněkud ostřejší a červená je na mexické pokrmy…go, Taco, go!!

Ale co mě naprosto dostalo – bramborové lupínky v čokoládě. Normální solené brambůrky v čokoládě. Bez přidaných barviv atd (z Trader Joe´s), bezlepkové a naprosto luxusní. No a zbytek zase příště (ze začátku budu kupovat různé potraviny, abych zjistila, co je nejchutnější). Slinty slint!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.