Black Bean Brownies

Posted by

Samozřejmě by se dal název přeložit do češtiny, ale nejsem si jistá, kolik lidí by si takhle chtělo uvařit fazolové brownies. Přitom se jedná o naprosto luxusní pochoutku, která je přirozeně bezlepková a jak se zdá, vhodně pro histaminiky (pokud dobře snášejí čokoládu).

Asi vás nepřekvapí, že ve svých receptech budu používat navažování na hrnečky a lžíce, protože tady se to prostě jinak nedělá. Mimochodem odměrky nejsou tak drahé ani v ČR, osobně mám zkušenosti s těmi z Tescomy.

Fazolové Brownies

 • 1 a 1/2 hrnečku uvařených černých fazolí (dobře promyté) – jak připravit nízkohistaminové fazole zde
 • 2 lžíce nepraženého kakaového prášku (hořkého) – více o kakau a HIT zde
 • 1/2 hrnečku bezlepkových ovesných vloček (v originále byly instantní, ale použila jsem normální)
 • 1/4 lžičky soli
 • 1/3 hrnečku agávového sirupu (dá se koupit v každé zdravé výživě, ale jinak se dá nahradit medem)
 • 1/4 kvalitního oleje
 • 2 lžíce cukru (nebo stevia sladidla)
 • 2 lžičky vanilkového extraktu (doporučuji kvalitní dražší z M&S, ale dá se úplně vynechat, popřípadě cukr nahradit vanilkovým)
 • 1/2 prášku do pečiva
 • 1/2 čokoládových lupínků (tady jsem koupila semi-sweet, ale věřím, že jakákoli nastrouhaná raw čokoláda z nepraženého kakaa bude dobrá) – pokud tolerujete, jinak vynechejte či nahraďte karobovými kousky

Troubu předehřejeme na cca 180°C (350 F). Fazole v robotě zpracujeme na jemno, doporučuji kvalitní přístroj, který rozseká fazole na kaši. Nejdříve mi to také nešlo, ale když jsem přilila odměřené množství oleje, bylo to OK. Ke vzniklé kaši přidáme postupně zbylé ingredience kromě lupínků. Ve chvíli, kdy je hmota pořádně promíchaná, přidáme čoko lupínky a nalijeme do předem vymaštěného plechu 20×20 cm (opět jsem měla doma z Tescomy, je to menší čtverhranný plech ideální nejen na brownies). Já jsem použila skleněnou mísu dané velikosti a upeklo se to dobře (pokud nemáte podobný plech, doporučuji si přepočítat objem, vrstva těsta je cca 1 – 1,5 cm). Pečeme v troubě 15-18 minut a necháme min. 10 minut vychladnout, než začneme krájet. Ideální na 9 či 12 brownies. Pak už jedině: Enjoy your meal!

zdroj: chocolatecoveredkatie.com

One comment

 1. Yummy!! I made them here in Sweden with an egg and melted butter instead of some of the oil and they still turned out well. A little too soft maybe, but they actually taste like brownies so I am happy–PLUS they are healthy 🙂 Thanks Katka!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.