Mangové šílenství

Posted by

Láska na První Lžičku!

     Během roku se mi chutě velmi mění. Obvykle nepohrdnu žádnou příchutí, zvláště co se zmrzliny týče, někdy však vyhrává chuť čokolády, jindy zase ovoce. Ale řekněte mango nebo kokos a já začínám slintat. Spolehlivě, kdykoliv a kdekoliv. Normální Pavlovův reflex.
 
     Když jsem zjistila, že Marks&Spencer začal prodávat mangový sorbet, nemohla jsem prostě odolat, a ještě před odjezdem jsem jej vyzkoušela. Zvláště po návštěva Angelata jsem byla velmi netrpělivá, kdy mě zase chuť čerstvého manga zašimrá na jazyku. V prodejnách M&S nabízí 500 ml balení za 99,90 Kč, což je na mango sorbet příjemná cena (ve srovnání s D-H či bio mango sorbetem z Bio Dejvická).
     A chuť? Je prostě nepřekonatelná. Velmi mile mě překvapilo, že sorbet není na rozdíl od jiných vůbec přeslazený, má spíše mírně sladkou chuť, zato mango je krásně výrazné. Jedná se o pravý sorbet – neobsahuje žádný lepek, mléko, a dokonce žádně přidané konzervanty, barviva či aromata! Rozhodně trefa do černého. Pardon, trefa do žlutého!
    A jelikož jsem s HIT zvyklá číst složení, velmi mě pobavilo, že české a britské složení se očividně liší. Zajímalo by mě, jestli se jedná prostě o chybu či nějaký marketingový tah, a zda je vůbec něco takového legální. Například v českém překladu chybí úplně citrónová šťáva – co když je někdo alergický na citrusy? Naopak nechybí varování, že zmrzlina obsahuje alergen – ořech. Informace o tapiokovém škrobu se také někde ztratila v překladu. Navíc Čechy narozdíl od Britů zřejmě zajímá, kde se bere pramenitá voda v oné zmrzlině. Zato Britové zase rádi vědí, odkud pochází mango ve zmrzlině. Hold, každý národ je jiný. Pro milovníky svého zdraví – jedná se o organický produkt, vhodný pro vegetariány a hlavně – 440 kJ na 100 gr je fér nabídka. Jen jsem nikde nezjistila, kolik má celá zmrzlina váhu v gramech, výrobce uvádí jen objem.
 
Český popisOvocný Mango sorbet
Složení: Pramenitá voda z Dartmoore (45%), pyré z manga (35%), cukr, invertovaný cukrový sirup, stabilizátor: xanthanová klovatina.
Anglický popis: Mango sorbet made with Alphonso mango purée
Složení anglicky: voda, mango purée (35%), glukózový sirup, cukr, citrónová šťáva z koncentrátu (3%), tapiokový škrob, stabilizátor: xanthanová guma.
Dle všeho bych měla sníst jen jednu pětinu zmrzliny (přepočtem tedy má energetickou hodnotu 350 kJ na 100 ml). HUPS! To je s tímto mango sorbetem naprosto nemožné. Ve chvíli, kdy se po stěnách začne zvolna rozpouštět, prostě nebudete moci přestat. DOBROU CHUŤ!
btw. Pořád čekám na tu spoustu komentářů a pořád nic:) Doufám, že se to během roku změní, jinak se mi po tom domově stýskat nezačne!

4 comments

  1. Zítřejší návštěva Olympie má cíl jasnější, protože mangově žlutý, než původně plánovaná návštěva kina, juchůůů! Brněnské M&S nemá sice tak rozsáhlý sortiment potravin jako je v Praze, ale nějaký mražák tam přece jenom je, šance žije. Tudíž těšení netřeba umlčovat. Protože když nic, tak jsem měla alespoň dva dny sladkého těšení.

    1. Určitě se to zlepšuje a Brno už nabízí pořádnou mangovou smršť (tedy nevím, zda v MS, ale někde určitě). Jen aby to pak bylo opravdu slaďučké těšení a ne nezrálé zklamání:)

  2. Líbí se mi že je to v sekci Musíte ochutnat. Po přečtení tvé recenze jsem si neřekla nic jiného než to, že to musím ochutnat 🙂

    1. Skvělé:) Tak to má být. Plánuji více takových odkazů, jen si říkám, že nevím, zda to má smysl, když většina z US produktu není u nás dostupná 😦 i když, třeba se to jednou změní..

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.