Zelená večeře

Posted by

Uchvácena výběrem místních zdravých výrobků jsem se nakonec nechala i já zlákat. Ke své spirulině jsem se rozhodla přidat koktejl, který na první pohled vypadá velmi lákavě. Na druhý – ten rozmíchaný – už to vypadá hůře:)

Každopádně dle složení bych mohla mít menší problém se svou HIT, kromě mladého ječmene a chlorelly je tam také výtažek ze špenátu a brokolice. Tato směs obsahuje také velkou dávků antioxidantů z Acai berry a Goji. No prostě zdravá bomba. Jelikož jsem přijela domů pozdě, nechtěla jsem si dělat večeři, tak jsem si rozmíchala lahodný nápoj v čerstvém jablečném džusu. A že jsem byla hodná holka celý měsíc (abstinence), rozhodla jsem se pro skleničku ovocné Sangrie, abych podpořila tu hladinu antioxidantů.

Čímž se dostáváme k mému názoru, že by v dnešní době člověk měl užívá některé „zelené potraviny“. Dnešní strava rozhodně není vyvážená, mnohdy není ani zdravá, a přidat do stravy nějaký ten přírodní vitamín není špatný nápad.

Osobně mám dobrou zkušenost s Chia semínky, ale jen v malé míře. Snižují tlak a asi tedy budou dobré pro jeho regulaci, lidé s nízkým tlakem by si však měli dávat pozor. Více se o chia semínkách dočtete zde. Každopádně mají spoustu omega mastných kyselin, těch pro tělo tak dobrých. Semínka postupně střídám s mletým zlatým lnem (více zde), který má podobné účinky. Navíc jsou bohaté na vlákninu a tedy podpoří trávení, nemluvě o pozitivním vlivu na pleť. 

Co jsem v USA, beru také spirulinu, jejíž poztivní účinky testujeme také v CZ laboratoři. Myslím, že můžu prozradit, že testujeme její protirakovinné účinky. Spirulině se však připisují i další vlastnosti, které jsou nevyčíslitelné. Někdy se jí také říká Zázračná řasa – dar vodních světů a více se opět dozvíte zde. V ČR mi přišla docela drahá, ale tady je cenově mnohem dostupnější. Možná je to širší nabídkou a věřím, že se podobný trend ukáže i u nás. S druhou více známou řasou, Chlorellou, jsem se seznámila již dříve. Je cenově dostupnější a měla by mít stejně pozitivní účinky jako spirulina. V mém novém zeleném pokrmu je také pomletá.

Na podporu zažívacího traktu a na podporu imunitního systému se také doporučuje Mladá pšenice. Měla by také neutralizovat překyselený žaludek a zbavovat tělo toxinů. Já bohužel pšenici zkoušet nebudu, protože přestože je tato mladá rostlina přirozeně gluten-free, je to pořád pšenice. Co jsem se však rozhodla vyzkoušet, je mladý ječmen. Je také přirozeně gluten-free a má pomáhat odkyselovat organismus. Také by měl příznivě zapůsobit na imunitní systém. Více se o něm můžete dočíst zde. Nejúčinnější by měla být vylisovaná šťáva, ale uvidíme.

Velmi pozitivně se lidé také zmiňují o nezelených antioxidantech, jako je Goji, Acai berry a další. A abych nezapomněla, Aloe vera – poslední dobou velmi diskutovaná potravina, která se začala přidávat do džusů a dalších jídel. Podle studií však většina přípravků nefunguje, naopak o některých kvalitnějších jsem slyšela samé dobré věci.

Máte nějaké vlastní zkušenosti?

5 comments

  1. Olá, já jsem celkem dlouho pila koncentrát z aloe. Pavda, prvotní důvod byl kvůli posílení vlasů, kdy byl efekt nulový. Nicméně mi aloe pomohlo na zažívání a posílení imunity. Takže na něj nedám dopustit. Samozřejmě zaleží i na značce produku. Vyzkoušela jsem jich několik a nejvíce se mi osvědčil Barny`s.

  2. jo a ještě je důležitý vybrat dobruou značku. už se mi stalo, že jsem si koupila ječmen, kterej se vůbec nerozpuštěl, dělal hrozný hrudky a navíc byl fakt odpornej :-(. Teď mám ječmen od značky Lifefood a je to úplně jiná liga (vytvoří krásnou suspenzi, nehrudkuje a chuťově je naprosto v pohodě), takže doporučuji si připlatit.

    1. To je pravda. Ta směs, co mám teď, má tedy vlastně úplně vše včetně alfalfa a přemýšlela jsem,jak to rozpustím a ono se to rozpustí krásně samo, stačí vidlička:) také jsem někde četla, že je důležité aby to byla usušená vylisovaná šťáva z mladého ječmene a ne samotný mladý ječmen.

      1. Jjjj mám šťávu 😉 tak uvidíme, jestli z toho něco bude. každopádně si myslím, že uškodit to nemůže 😉

  3. já jedu pořád v ječmenu a sem tam přihodím chlorellu 😉 ale chtěla bych to střídat s alfalfa, jak jsi mi doporučovala 😉 jinak těžko říct jestli cítím nějaký vliv, ale na druhou stranu těžko soudit, jak bych se cítila bez toho, že? 😉 ale cítím se celkem dobře a nachlazení se zalehlým ouškem bylo cca za 5 dní fuč, takže snad dobrý 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.