Knihou proti rakovině aneb s kým se potkám?

Posted by

Jsou situace, které jsou velmi obtížné a které mi vždy připomínají, že jsem na tom velmi dobře. Mám nemoci, které z velké části zatím dokáži sama regulovat dietou a doplňky a přestože si kdekdo posteskne, že jej nebaví řešit jídlo a hledat odpovědi a omezovat se ve svém jídelníčku, pořád máme možnost něco dělat. A pak jsou příběhy, které jsou mnohem komplikovanější, ale člověk vidí, že ti lidé to nevzdávají. Že bojují jako lvi, aby tady mohli být. A myslím si, že si takoví lidé zaslouží pomoc.

Samozřejmě takových příběhů denně najdeme stovky a najdeme občas i nějaké ty podvodníky. Je smutné, že se někdo snaží vydělávat na lidech tímto způsobem, protože to pak v lidech budí nedůvěru pomáhat i těm, kdo to opravdu potřebují. A já jsem moc ráda, že jsem se mohla zapojit do nového projektu Knihou proti rakovině, který teď běží na HITHIT. Už jen proto, že se mě příběh osobně dotýká. V mém okolí je spousta mladých lidí, kteří si prošli nebo prochází rakovinou. Příliš mnoho. A Běla je jednou z těch, kterým se rakovina nevyhnula a já si pořád říkám, jak je možné, že člověk, kterého znáte a který se dočká vytoužených dvojčat, musí chvíli po jejich narození sám začít bojovat o život. Proto mě nadchlo, když Aleš Dvořák dopsal svou druhou knihu, poškrábal se na hlavě a rozhodl se, že knihu tak jako tak vydá, tak proč to nespojit s něčím užitečným. A protože Aleše znám a vím, že svou knihu postavil na vědeckých datech i zkušenostech a že knihou přinese zase trochu toho vzdělání mezi běžný lid, nebojím se projekt podpořit.

Abych řekla pravdu, z mého pohledu se moc peněz nevybere. Všichni zúčastnění se zřekli nároku na odměnu a vybrané peníze půjdou čistě jen na tisk knihy a druhá polovina půjde Běle. Je to prakticky pár korun, což určitě pochopí nejen ti, kdo má doma malé děti a kdo si prošel vážnou nemocí. Ale tímto projektem můžeme dokázat mnohem více. Upozornit lékaře a veřejnost, že rakovina není nemocí starších lidí, že rakovina si nevybírá a že ji najdeme čím dál více i u mladých lidí. A že tím, že některé markery a znaky přehlížíme, můžeme oddálit správnou diagnostiku a tedy včasné zahájení léčby. Protože každý z nás už jistě slyšel o tom, že rakovinu je potřeba zachytit co nejdříve.

O celém projektu se více dozvíte přímo ze stránek HITHIT. Pokud jste nikdy o crowdfundingu neslyšeli, tak se zkuste zapojit. Není to o tom, že jen někam přispějete peníze, ale za své peníze si něco kupujete, tedy prakticky investujete s tím, že se vám něco vrátí. Můžete si vybrat malou odměnu, zakoupit knihu, která díky projektu vznikne nebo sáhnout po něčem dražším. A jelikož z mého pohledu se strava a pohyb prolíná nejen s histaminem, ale i rakovinou, a všechno jde ruku v ruce, rozhodla jsem se vložit do projektu také kousek sebe. Nabízíme vám možnost zakoupit knihu a k tomu hodinovou konzultaci se mnou, kde probereme histaminovou intoleranci, moderní poznatky a případně se můžeme podívat na seznamy, vymyslet strategii (jak zavádět potraviny, jak je naopak vyřazovat, jak přistupovat k doplňkům), popovídat si o důležitosti cílit primární nemoc anebo třeba o dalších intolerancích. Anebo klidně o tom, co dnes věda ví o rakovině obecně, jaké výhody má hladovění, proč je důležitější kdy jíme než co jíme a mnoho dalších témat, se kterými se pravidelně setkáváte v mých článcích na blogu. Prostě se hodinu budu věnovat jen vám. Vím, že sami občas hledáte tuto možnost, ale já nemám prostor vám osobní konzultace nabídnout, tak je možná jedinečná šance, pokud stále zájem máte. No a kdyby nám došla témata, můžeme si prostě jen tak povídat o životním stylu, rodině či sdírání vědců z kůže:). Jediné, na co upozorním, že konzultace proběhne v Praze, pravděpodobně někde v kavárně nebo restauraci podle domluvy (opravdu nemám ordinaci ani prostory pro konzultace) a datum se pokusíme vybrat podle společných možností (případně po emailu domluvíme rozsah a okruh, co byste chtěli probrat). Jo a donesu vám k tomu samozřejmě knihu od jejího autora.

Takže prostě běžte kouknout na stránku projektu, přečtěte si celý příběh a třeba vás zaujme celý projekt nebo jen samotná kniha. Možná znáte nějakého běžce nebo sportovce, kterého bude problematika a podklad zajímat, a vy tak pořídíte skvělý dárek a ještě přispějete dobré věci. No a kdyby se vám pak kniha nelíbila, tak mi dáte vědět a já Alešovi vyčiním, že takhle tedy ne:)).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.