Moje první biorezonance aneb jak jsem se dozvěděla, co jím špatně

Posted by

Pravda je taková, že psát o něčem, co člověk nezkusí, je vždy těžké. Ano, slyšíte správně. Rozhodla jsem se odevzdat do rukou nějakých šarlatánů, kteří mě určitě zavřou v temné místnosti a budou do mě pouštět elektrické proudy, aby hezky vyrovnali vibrace v mém těle. Nebo mě přidají do hrníčku nějakou drogu a pak budou vyvolávat temné síly, které ovládnou mé tělo a vyženou všechny parazity. No dobrááá, trochu to už přeháním! Aneb rozhodla jsem se vyzkoušet biorezonanci na svou vlastní kůži, protože kdo se bojí, nesmí do lesa, a já les ráda:)).

Studovat je potřeba a udělat si názor z rlzných pohledů je nejlepší.
Studovat je potřeba a udělat si názor z různých pohledů je nejlepší.

V předchozím článku jste se dozvěděli, že vlastně není co ztratit (a že studie mluví pro i proti). Abych tak trochu více prozkoumala, co za biorezonancí stojí, rozhodla jsem se navštívit přímo jednu provozovnu. Přístroj BICOM (z důvodu několika existujících studií a bakalářské práce), lokalita v centru, ochota mě uvítat a trochu si se mnou o tom všem popovídat (a zodpovědět všechny moje děsně otravné a nechápavé otázky) – to vše (a mnohem více splňovala) firma NaturoMed, která se nachází v Praze v Olivově ulici (motto “Ceste ke zdraví vede přes životní styl a prevenci.” mě prostě oslovilo nejvíce). Že jsem na správném místě jsem zjistila velmi rychle. Po milém přijetí Janou jsem si jako první věci na stole všimla knihy Jídlo na prvním místě. Někteří z vás možná neví, o co se jedná, druzí zaplesají. Praktický návod, který vás za 30 denní naučí nejen zbavit se prohřešků, zdravotních problémů a váhy, ale také vysvětlí, proč byste z určitých důvodů neměli určité potraviny jíst. Za mě palec nahoru. Pak už mě čekal rozhovor se dvěma neuvěřitelně přátelskými terapeuty. Musím přiznat, že náš rozhovor často sklouzával k rozhovoru o jídle, životním stylu a práci s pacienty na úplně jiné úrovni, než jsem si sama pod pojmem biorezonance představovala.

kolaz 1

První terapie je poněkud delší, jelikož je potřeba určit všechny bolístky, potíže i nemoci, které vás vlastně k terapeutovi přivádí. Jak by se dalo předpokládat, majoritní část pacientů tvoří lidé, kterým nepomohla klasická medicína nebo v ní nevidí východisko pro dané potíže (ne každý se chce ládovat léky a ne každý se chce hned nechat operovat). Přestože jsem se původně bavili hlavně o lepku a tedy možnosti pracovat s intolerancí k lepku, nakonec se vše vyvinulo trochu jinak. Celá terapie začíná trochu jako psychosomatická terapie a Jana, nebo její stejně příjemný kolega Lukáš, na začátek zjistí, kde by mohl být problém v tomto směru. Na základě analýzy dostanete bachovky (Bachovy květové esence), které podle stránekpředstavují velice jednoduchý a přitom velice účinný systém, který navrací harmonii našim emocím a tím také našemu celému bytí.“ Na začátek se prostě musíte trochu uvolnit, ale popravdě hned po vstupu na vás zřejmě sešlou kouzlo pohody a vy se od začátku cítíte příjemně (vážně si nemusíte předem dávat panáka, tady si vás uvolní sami:)). Samozřejmě že normálně se sestavuje určitý profil či se hledá možná příčina, ale trochu záměrně jsme tuto fázi přeskočili (přece jim nebudu napovídat:). Pokud tedy nebereme v potaz, že jsem hned během prvního setkání do obou terapeutů nahučela spoustu informací o histaminové intoleranci. Samozřejmě přichází i malé vysvětlení, jak to celé funguje, ale tím už vás znovu asi obtěžovat nebudu:))

Terapie je vhodná i pro děti:)
Terapie pro děti je trochu jiná.

Pak už si jen zujete boty (doporučuji čisté ponožky:)) a vlezete si na takovou tu pravou psychoterapeutickou pohovku a pod zády budete mít jednu podložku na snímání frekvencí. Ne, vážně to vůbec nebolí:)). Jelikož jsem si nebyla schopná vybrat bachovky sama, museli to celé proměřit (ach ti komplikovaní pacienti) a musím říct, že se přístroj víc jak v půlce (terapeutických záměrů) trefil. A pak přišlo základní stanovení podle 5 elementů, což souvisí s čínskou medicínou. S hrůzou v očích jsem poslouchala, které orgány a v jaké souvislosti se ozývají, tedy nemají správnou frekvenci. U ucha vám kmitá tyčinka (taková malá ufounská anténka) a vy rychle pochopíte, které pohyby nejsou tak příznivé. A pak přišlo klíčování, tedy hra terapeutů na detektivy. Data dají dohromady a začnou klíčovat, který orgán to začíná, který orgán to odnáší, kde všude je problém a čím to může být.

Normálně by člověk v mém případě (nejen podle lékařských výsledků) řekl, že problém bude někde ve střevě. Jak se ukázalo, není to tak úplně pravda a celý kořen problémů je kousek vedle (a nejsou to parazité:)). Fuuuu. Samozřejmě mi to nedalo a jelikož jsem se nestihla na všechno zeptat (a že se s oběma moc dobře povídá), zjistila jsem později, že podle tradiční čínské medicíny řídící úloha sleziny při trávení spočívá ve dvou činnostech: v přepravě a přeměňování potravy a v přepravě a přeměňování tekutin. Pokud nefunguje jak má, může se to projevovat jako porucha zažívání, nadýmání, průjmy či nechutenství (či porucha krvetvorby). Kdo by to byl do té sleziny řekl (a my si pořád myslíme, že průjmy souvisí jenom se střevem). Mimochodem vyrážky na rtech jsou příznakem akumulace horkosti ve slezině a žaludku (což by dovysvětlilo, proč ne a ne doléčit kůži po reakci na čili).  No dobře, raději toho nechám, než vám tady začnu s nadšením popisovat další aspekty čínské medicíny (od toho jsou tu samozřejmě jiní:))).

IMG_7100

Na základě výsledků je sestavena a naladěna terapie, která má tělo/buňky/cílené orgány harmonizovat. Podle cíle léčby se třeba z těla odvádí věci, která tam být nemají, nebo se prostě opravují ony špatné frekvence. Když vám vyjde parazitální nebo bakteriální zátěž, jsou další podrobné sady, které mohou rozklíčovat, kde je přesně problém. To už je pak samozřejmě otázka dalších terapií, kde se „odvádí“ patogen z těla (ano, i mě se v hlavě vybaví, jak přijde paní Frekvence, chytne bakterii za ručičku a odvede ji ke dveřím:)). Různě si dáváte destičky/podložky a vlastně u toho celou dobu ležíte, takže se máte strašně fajn (a ještě si můžete dát vodu nebo čajík, prostě pohoda). Pak jsme dělali program na „jizvy“ (víc po mě nechtějte, asi jsem vysvětlení zaspala) a pak začala legrace (teda ne že by rozklíčování nebyla legrace). Mimo původní domluvu jsem chtěla zjistit intolerance (nebo alergie, až nedávno jsem zjistila z knihy o histaminové intoleranci, že jsou alergie, které nejsou doprovázeny systémovým zvýšení IgE), protože mi ráno před terapií došlo, že mám pár potravin, se kterými máme nedořešený stav. Z pohledu západní medicíny by mi vadit neměly, z mého pohledu a pohledu reakcí těla to s nimi nebylo tak jednoznačné. Přestože jsem se nezmínila, co přesně je problém, BICOM na to sám tak trochu přišel. Tedy k mému zděšení – krom lepkových obilnin by měla jít pryč i některé bezlepkové, a mléčné výrobky jsou prostě špatně. To vše by vysvětlovalo, proč mi na začátku diagnózy nejvíce pomohla dieta bez lepku, mléka i vajec. Bohužel jsme se trochu nepohodli ani s kakaem (které snesu v nepražené podobě, ale někdy prostě pálení žáhy jasně říká, že to nebylo to pravé ořechové) a malinami, což mi naprosto vzalo vítr z plachet. Jako všechno bych přežila, ale moje milované vymazlené uklidňující maliny? Čím se teď budu motivovat?:))) K mé velké úlevě žádná zelenina, ovoce (až na pomeranč, ale to už vím dávno) a dokonce ani ořechy, maso či ryby. Přístroj docela obstojně diagnostikoval nepotravinové alergie na pyly i některá zvířata (které mám potvrzené). No nebudeme si lhát, docela to sedělo. A celé by to mohlo vysvětlit, proč reaguji na zelený ječmen, který jsem prostě musela vyhodit ze stravy už před samotnou biorezonancí (ne, ony reakce vážně nebyly projevem detoxu).

Samozřejmě testované množství potravin je omezené, ale není problém donést vlastní potraviny a dotestovat (teda ne jako že napakujete celý batoh a uděláte si food show). Osobně doufám, že biorezonancí půjde odstranit i např. intolerance na zmíněné potraviny (které mohou být často sekundárně nějaké hlavní). A pak už dostanete závěrečný detox nebo harmonizační program a můžete jít spokojeně (když zapomene na ty maliny) domů. Mezitím uplynulo pár hodin (to až budete zase říkat něco o cenně, je potřeba si uvědomit, jak dlouho opravdu trvá jedno sezení, kdy se vám intenzivně někdo věnuje). A když budete hodní a budete chtít, nahrají vám frekvence do takového chipu, který si nalepíte na záda a pak ještě 14 dní budete těžit z dané terapie (nic pro ty, kdo jsou paranoidní z Velkého bratra:)). Juhů. Jako rybička:). Přestože i zde naleznete nějaké potravinové doplňky, nikdo vám nic nutit nebude (žádné zelené potraviny, silné detox prostředky, antibiotika), ale samozřejmě si můžete nechat poradit ohledně minerálů (tkáňové soli), odkyselení či třeba jak vybrat správné Joalisky.

IMG_7099

Jo a doma jsem zjistila, že jsem vážně poněkud unavená. Ono se to nezdá, ale přece jen s vámi někdo pár hodin pracuje. Co mě překvapilo byla občasná pichlavá bolest v jizvě na levém palci u nohy, kde se přikládala podložka při vysílání programu na jizvy (což naštěstí na druhý den zmizelo). Takže to by byla první zkušenost, spíše diagnostická, která však vypadá docela slibně (a když srovnám některé příběhy, jsem ještě více přesvědčena o tom, že terapeut hraje v tomto procesu největší roli).

Teď je otázka, zda dokáže bicom intolerance i vyhnat? Musím říct, že jsem byla mile překvapena. Nikdo mi nesliboval nemožné, že se lze zbavit úplně všeho, ale že určité reakce nejen na jídlo lze mírnit, případně potlačit (a že všechno jde ruku v ruce s naším životním stylem a když se o sebe člověk nestará, nezachrání jej vůbec nic). Nikdo zde neslibuje, že vám vyléčí vleklé chronické autoimunitní onemocnění, ale že dokáže zřejmě pomoci s následky či přidruženými nemocemi, kdy pak tělo dostane prostor k boji samo o sobě. Nezapomínejte, že vy jako pacient určujete léčbu, a to v případě klasické i alternativní medicíny (což mi řekl před pár dny ortoped). Myslím, že samoléčivý potenciál organismu bychom neměli zanedbávat, jen je potřeba tělu trochu pomoci. Jaká metoda pomůže, to už je velmi individuální.

Poznámka: Pokud vám někdo bude slibovat, že přístroje umí všemožně diagnostikovat i ty nejvážnější choroby a hlavně, že vás dokáží během jednoho sezení vyléčit, otočte se na podpatku a utíkejte pryč. Metodika nenahrazuje lékařská vyšetření a může spíše pomoci tam, kde klasická medicína selhala kvůli nedostatku metod či lékařského porozumění. Metoda by měla fungovat na základě kontaktu s terapeutem, který by se vám měl intenzivně věnovat (žádný přístroj to za něj neudělá, jelikož pokud funguje na bázi čínské medicíny, potřebujete k tomu zkušenosti). Terapeut vám nemůže nutit žádné doplňky, pouze navrhovat postup léčby (s tím, že máte dostatek času na dohledání si informací). V konečné fázi může vyjít levněji než testování potravinových intolerancí, které stejnětak nemá ve vědecké literatuře dostatečně kvalitní oporu, či psychosomatická léčba specializovaným terapeutem. 

7 comments

  1. Dekuji za srozumitelne psany komentar-na Bicom se chystam.dostala jsem doporuceni na C.Budejovice-jen je to asi 330km a tak stale hledam blizsi misto a v nem ty „spravne terapeuty“.Preji krasny jarni den🤗Marketa

    1. Určitě si dejte záležet na výběru, ptejte se, hledejte, čtěte, podle mě je to nejvíce rozhodující faktor v celé proceduře, tedy někdo, kdo tomu rozumí, vzdělává se a dokáže s lidmi pracovat, jinak jsou to jen vyhozené peníze:( Držím pěsti, ať narazíte na dobrého terapeuta. Případně i kdyby byly špatné zkušenosti, klidně pište do komentářů, třeba to případně pomůže i dalším lidem.

  2. Ahoj Kašulko 🙂 Díky za hezký článek i za tvůj přístup. Oceňuji, že i když máš takové znalosti „racionální“ medicíny, tak i přesto dáš šanci něčemu alternativnímu… pevně doufám, že biorezonance pomůže! U některých věcí je to běh na dlouhou trať (u mě stále se vracející akné a u tebe právě třeba autoimunita), ale někde to poznáš hned 🙂 (např.banální příklad, kdy jsem měla namožené celé tělo a na druhý den po diorezonanci jsem byla jako rybička, což bolest svalů normálně opadá i několik dní apod.)…tak držím palce, těším se na pokračování! Petra, Zajíci

    1. Mam to zatim v planu. Vysvetlilo by to reakce, ktere klasicke IgE v krvi nebylo schopne odhalit, a samozrejme chci vyzkouset zbavit se vsech sekundarnich intoleranci. Ztratit nemam co, lekar by to se mnou stejne neresil. Chci take protestovat vice potravin, ktere nejsou v zakladni sade;))

  3. Dobry den mila Kasulka .zaujima ci na tento pristroj moze ist aj s kardiostimulatorom ,a kolko stoji cela terapia . Dakujem pekny den Tibor Vass

    1. Dobrý den, nejsem zprostředkovatel ani tuto službu nenabízím, takže bych doporučila se obrátit na nejbližší centrum, ideální si je trochu to centrum předem proklepnout. Každopádně mám pocit, že právě kardiostimulátor je jedna z mála překážek v této terapii, myslím, že kontraindikace najdete na stránkách každého provozovatele. Hezký den.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.