Dýňové pivo aneb migréna zaručena

Posted by

Anebo také příběh o tom, jak jsem si dvěma pivky vyvolala takovou migrénu, že jsem téměř lezla po zdi. Anebo to možná nebylo to pivo, mám také trochu podezření na ředkvičky. Asi tomu budu muset ještě dát šanci. 

Ano, spoustu z vás slyším říkat, že přece pivo nesmím. Vylučuje se jak s histaminovou intolerancí, tak i s gluten intolerancí. Ale občas člověk musí udělat nějaký ten prohřešek a pro mě je to sklenička vína či pivko (poslední dobou se k víc jak jedné, dvou skleničkám nedostanu a následky jsou stoprocentní). Vím, že zaplatím trvdou daň v podobě střevních potíží, silnou únavou a občas bolestí hlavy. Ale co jsem měla v neděli, to bylo naprosto nevídané. 

V sobotu jsem si udělala výlet na Shoreline lake a do městečka Milpitas, a přijela jsem domů pěkně utahaná. Cestou domů jsem si také všimla, že američané začali o víkendu zdobit své domy Halloweenskými ozdobami a kolem baráků se vystavují ukázkové dýně. Doma jsem se pustila do pečení, abych měla co jíst, a inspirovaná tou venkovní krásou jsem si otevřela dýňové pifko, na které jsem se tak těšila. Dýně tady mají i v kozervě, což je super na pečení:)) A proč vlastně ne, když je to tak zdravé (nejsem si jistá u toho piva:)) Musím říct, že chuť je zvláštní, docela hodně pivová s lehkým nádechem dýně. Ano, opravdu můžete cítit dýni. Celkově bych hodnotila moc kladně a doporučuji k ozkoušení. Jsem si jistá, že jak Zlý časy, tak Kulový blesk, nahodí do své nabídky i v ČR. 

Na druhý den ráno jsem se už probudila s bolestí hlavy a to vím, že je zle. Prášky na bolest si už moc neberu, protože většina se neshodne s DAO enzymem a mohlo by mi být ještě hůře. Dala jsem si jeden výborný Daosin a extra dávku antihistaminik a popravdě se mi ulevilo natolik, že jsem byla schopná jet na prohlídku bytu. Když jsem se však vrátila, bylo mi tak zle, že jsem si musela lehnout. Žaludek bolel, na zvracení, světlo mi vadilo, migréna jak vyšitá. Ulevilo se mi jen ve chvíli, když jsem ležela nehybně se zavřenýma očima. Bohužel se to stupňovalo a stupňovalo a já nemohla jít spát, protože měla volat paní ohledně toho bytu k pronájmu. Tak jsem trpěla a trpěla a říkala si, že už nikdy nebudu pít. Asi to znáte, ale z jiné situace. Paní zavolala, mě se trochu ulevilo, on ten stres ničemu nepřidává.

Neděle – to už je dávno. Stejně si myslím, že to byly ty ředkvičky (po dnešku). Pivo by přece nic tak hrozného udělat nemohlo:))))

5 comments

  1. I po těch letech – jenom jsem přečetla název článku, tak ouvej, ouvej. Mně stačí natláskat víc než menší množství i jenom vhodného, natožpak nevhodného. Vím, o čem mluvím. Moje neděle byla teprve včera a kešu oříšků jenom pro mě bylo deset deka. A hořká čokoláda. Samože jsem poučená. Dneska určitě. Zítra taky. Ve středu … noooo, neděle, to už je dávno 🙂

    1. Po těch letech mohu s jistotou říct, že to bylo to pivo. Ale znám třeba lidi, kterým vadí štiplavé ředkvičky i bez HIT, takže určitě je to individuální, já po nich běžně problémy nemám:).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.